środa, 29 marca 2017

Gdy smok się wprowadza ponownieNiesamowite ilustracje wprowadzają czytających w sam środek książki pod zabawnym tytułem: Gdy smok się wprowadza ponownie.


Pierwszą myślą, która wykluła się w mojej głowie, trzymając tą książkę było "Jaka ona duża" sztywna i kolorowa,  ale Nie sądźmy książki po okładce, bo już na ganku tej życiowej historii poznamy głównych bohaterów, jest to jak wgląd w album rodzinny, wspaniale zaprojektowany wstęp,popatrzcie sami jakie to rozkosze dla oczu :)


Gdy przejrzałam całą książkę stwierdziłam,że każda strona emanuje emocjami,a historyjka utrzymana jest w domowych klimatach niedużej rodzinki. Przygotowania, na powitanie nowego członka rodziny idą pełną parą.Radosny braciszek oczami wyobraźni widzi zabawy z niemowlakiem. 


Kolorowe ilustracje wytłumaczą wiele spraw, pokażą, że nie jest aż tak kolorowo, a co najważniejsze pomogą zrozumieć i choć troszkę dorosnąć małym zazdrośnikom. Gdy pojawia się maleństwo pęka bańka mydlana, rodzice są jakby inni, bardziej surowi, starsza siostra dołoży swoją cegiełkę zmartwień ,a nasz bohater stanie przed wieloma rozterkami, zapragnie powrotu w przeszłość w schemacie ,gdzie jednak on był tym najmłodszym.Mały rozrabiaka popadnie w przemyślenia, chwila zadumy nad życiem wyjdzie mu na dobre i dojdzie do ciekawych wniosków...Pod osłoną nocy brat odwiedzi brata i..


Zapomniałam dodać że między myślami chłopca i pokojami w domku przechadzał się będzie smok,czołowa opiekunka dzidziusia. Mały rozrabiaka popadnie w przemyślenia, chwila zadumy nad życiem wyjdzie mu na dobre i dojdzie do ciekawych wniosków...Pod osłoną 
nocy brat odwiedzi brata i..

" Ciiiiiii, maluszku -szepniesz
Pogładzisz go po brzuszku, a jemu się odbije, ale wcale nie ucichnie... (...)
Otulisz braciszka swoim kocykiem i będziesz śpiewać, łagodnie i kojąco, aż wreszcie się uspokoi. I wtedy postanowisz, że maluch może jednak zostać. "


                                                                              cytat z książki

Książkę polecam w szczególności tym, którzy spodziewają się kolejnego dzidziusia, warto zaopatrzyć się w tak pomocną dłoń,którą wyciąga do nas  Wydawnictwo CzyTam , podaje nam jak na tacy bajkę terapeutyczną, dla przyszłego brata, czy starszej siostry.

A tak na marginesie, planujecie już książki na wakacje dla swoich dzieci? 
Dobrą alternatywa dla elektroniki będą Wszystkie serie o smoku.
 My już zbieramy i jedną z propozycji jest właśnie druga część zabawnej historii pt.
"Gdy smok się wprowadza ponownie" Gdy smok się wprowadza ponownie
Jodi Moore, Howard McWilliam
Cykl: Gdy smok się wprowadza (tom 2)
Data premiery: 2017-03-15
Ilość stron: 32


Wydawnictwo: CzyTam2 komentarze:

  1. Rzeczywiście grafika się wyróżnia. U nas smoki są póki co niemile widziane (nawet tak sympatyczne) i wszystko inne, co budzi lęk w Synku. Czasem muszę zmieniać tekst na bieżąco, żeby nie było problemu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale fajna książka graficznie piękna a ten smok wow

    OdpowiedzUsuń