poniedziałek, 20 marca 2017

Bajka pachnąca cytrynami Joanna Krzyżanek Potrzyj stronę i powąchaj !O Dziadku Ignacym , Małgosi i Urodzinowych Marzeniach .


Cytrynowo nam dziś za sprawą książki i słodziutko się kwasimy,wszędzie cytryny !! Cytrynowy Świat,cytrynowy sad, cytrynkowy *deser, cytrynowy dziadek i cytrynowe marzenia wnuczki Małgorzatki !!

Nowoczesny styl ubierania słów pisarki Joanny Krzyżanek, świetnie uzupełniają smakowite i pełne emocjonalnych akcentów ilustracje Zenona Wiewiurki.


Książka skłania do rozmyślań, polecam ją każdej babci, dziadkowi do wspólnego czytania z wnukami,wzorce, jakie obserwujemy w cytrynowej historii być może naprowadzą na dobry tor kapryśną wnusię, zabieganego dziadka, kochającego, lecz nie zdającego sobie sprawy z rzeczy ważnych i ważniejszych.
Cała seria pachnących książek nie tak dawno zasiliła naszą biblioteczkę:

Bajka pachnąca cytrynami 

Bajka pachnaca czekoladą


Uwaga !! Krótkie streszczenie :

Mała dziewczynka Małgorzata, kocha z całych sił swojego dziadka Ignasia .


Gosia codziennie spaceruje po pachnącym sadzie cytrynowym, dbając o drzewka, nagle spostrzega czarownice Kałamutkę, która niszczy cytryny, zamieniając je w chrumkające świnki ...
NA SZCZĘŚCIE TO BYŁ ZŁY SEN.
Zbliżają się urodziny wnuczki, dziadek podsłuchuje 9 życzeń, jakie wypowiada Gośka, siedząca wysoko na drzewie cytrynowym...


Są to marzenia  bardzo nierealne , jednak dziadek staje na głowie i daje radę z realizacją... Porusza całym miastem dla małej Małgorzatki .Czas urodzin  i reakcja małej dziewczynki na wszystkie spełnione marzenia jest zaskakująca dla  czytających i samego dziadziusia ..


Więcej wam nie zdradzę...
 O książce możecie poczytać również tu :


Bajka pachnąca cytrynami Joanna Krzyżanek
Format 21,5 x 22 cm
Oprawa twarda
Liczba stron 64
Data wydania 2015
Wydawca Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Ilustrator Zenon Wiewiurka6 komentarzy:

 1. O... idealny prezent dla Babci i Dziadka i Wnusia też :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Apetyczne książki.
  A Sandomierz i wydawnictwo cenimy bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie znam ale musze nadrobić. Czekam na czekoladkę ;)

  OdpowiedzUsuń