wtorek, 9 lutego 2021

Świerszczyk, magazyn dla dzieci nr 2

ŚWIERSZCZYK- MAGAZYN DLA DZIECI NR 2


Mroźny luty, kto już zdążył zapomnieć, że to najzimniejszy miesiąc w roku, własnie teraz ma okazję odświeżyć sobie pamięć. My nie wychylamy nosa za drzwi bez potrzeby, i spędzamy miło czas w towarzystwie nowego numeru Świerszczyka. 


W tym numerze tematem głównym będą zabawki, zabawki najnowsze, kolorowe, mięciutkie pachnące i te...  pluszowe misie ze sfilcowanym futerkiem lub rozerwanym noskiem jak z RUBRYKI MAŁE CZYTANIE, piesek Budrys, ulubiona zabawka z dzieciństwa mamy. Poznamy też osiołka z jednym uchem i haftowanymi kopytkami, kaczuszkę Pluszkę i całkiem funkcjonalny prastary patyk, patyk do zadań specjalnych.
...

RUBRYKA I WIELKIE CZYTANIE:" Takie Coś" Tomasz Minkiewicz

Czytanka o pewnej rodzince, która potrafiła zamienić komórkę i laptop na "takie coś" jak zaczarowany patyk. W historii poznamy magiczne istoty zwane drzewcami, jeden z nich spogląda na dzieci z okładki lutowego magazynu, tajemnicza istota, ściśle związana z dobrostanem drzew  wszelakich. 


W RUBRYCE ZWIERZENIA JEŻA JERZEGO ZWIERZA dzieci dowiedzą się kilku ważnych życiowych prawd, w tematach wspólnych zabaw z młodszym rodzeństwem, z koleżankami czy z dziećmi z sąsiedztwa. Autorka Joanna Szulc daje dzieciom kolejne drogowskazy, tak ważne dla naszych dzieci: kim jest wartościowy przyjaciel i jakie mamy prawa do własności.


ŚWIERSZCZYKOWA GRA PAMIĘCIOWA :"KRAINA ZABAWEK"- to rozbudowane memo. 

Patrząc w kartonową rozkładówkę widzimy wiele zawodów jak lekarz, rolnik, lekarz, sportowiec, nauczyciel itd. Wśród kartoników znajdziemy też ilustracje Miejsc pracy, jak: szkoła, warsztat mechanika, plac budowy czy boisko sportowe. GRA UCZY I BAWI- WYTNIJ, POSEGREGUJ DWIE PULE DO LOSOWANIA, KARTONIKÓW TRÓJKĄTNYCH, I DRUGA PULA KARTONIKÓW KWADRATÓW. LOSUJ, ŁĄCZ ZAWODY Z MIEJSCAMI PRACY I ZBIERZ NAJWIĘCEJ PUNKTÓW.
Zapowiedź numeru 3 na miesiąc MARZEC

...

Wybitne grono autorów roztacza przez dziećmi nowe wyzwania, nowe możliwości... Wiem, że gdy dzieci wyrosną, i przestaną być głównymi odbiorcami tego pisma, to kupię czasami ŚWIERSZCZYK sama dla siebie,  tego jestem pewna :)👉 Świerszczyk, magazyn dla dzieci nr 2
13 komentarzy:

 1. To czasopismo juz wychodzi od cbyba przyslowiowych stu lat :) wciaz jednak widze bawi i uczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest najlepsze nauka poprzez zabawę.🙂

   Usuń
  2. Dokładnie od 75 lat, ale oczywiście życzymy przynajmniej 100!

   Usuń
  3. I jeden dzień dłużej 🙂

   Usuń
 2. Oprawa graficzna Świerszczyka jest naprawdę ładna. Onegdaj wyglądało to znacznie gorzej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słowo gorzej to nie jest dobre określenie, zastąpilabyn je inaczej. Bądź co bądź pisemko w tamtych czasach było dla mnie skarbcem, do którego często zaglądałam.

   Usuń
 3. Pamiętam jak był zupełnie inny, a ile radości dawał dzieciom :-)
  Teraz jest elegancki, błyszczący :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nasze czasy, mimo to jest wyjątkowy treściowo, nikt mu nie dorówna 🙂

   Usuń
 4. Wow, nie byłam świadoma, że ta gazetka jest aż taka fajna! Już przebieram nogami i czekam żeby mój synek mógł z niej skorzystać, na razie jest trochę jeszcze za mały. Ale zapisuję sobie w pamięci co tu zobaczyłam, jestem pod wrażeniem starego, dobrego Świerszczyka, naprawdę :-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie do zakupu pierwszego numeru po latach rozłąki przekonał fakt twórców tego magazynu, ludzie z duszą do literatury i intuicją, której nie brakuje dobrym pisarzom i ilustratorom.

   Usuń
 5. Pamietem Swierszczyka z dziecinstwa, ostatnio kupilam synowi, wciaz bardzo wartosciowe czasopismo. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne czasopismo dla młodej młodzieży lepsze niż cały net

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, czasopismo dzieciństwa :) chyba kilku pokoleń :D fajnie że dalej jest na rynku

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.