Czy widzicie ten pęd do rozwoju u rocznego dziecka? Cz zauważacie chęć pokonywania wyzwań u dwulatka? A czy trzylatek tez was zaskakuje w szybkości przynoszenia pudełek
z grami, gdy tylko mama otworzy oczy? Tak, tak, nasze smyki szukają wciąż zajęcia, lubią pogłówkować, lubią wygrać z tatą. Dzieci do trzeciego roku życia to rozwój pełna para, więc mamy dziś dla was trzy propozycje, gier, którymi zainteresowało się moje dziecko. Dwuelementowe puzzle rysowane nowoczesną kreską. I dwie gry, zachowane w klimatach farmerskich. Jedno pudełeczko to typowe memory. A drugie to gra na spostrzegawczość. Zapraszam.
Trzy gry na początek dla maluszka...
Dziś tematy dla małych farmerów, gry dla najmłodszych dzieci, w których spotkamy wielki zielony kombajn zbożowy, czerwony traktorek, łaciatą krówkę, słomianego stracha na wróble i młodą gospodynię. Gry to ciekawe ilustracje, osadzone w kółkach, które każdy maluch chętnie weźmie do rączek. I podda głębokiej analizie. Jedna gra to remory, druga gra to test na bystrość.
...
Sówka Mądra Główka - Puzzle 2- Dzielne
Pierwsze puzzle, które warto postawić przed maluszkiem. W opakowaniu znajdziemy 40 elementów, tworzących 20 obrazków, na których uśmiechają się do maluszka zabawne zwierzątka.
Sówka Mądra Główka - Puzzle 2- Dzielne
20 obrazków dwudzielnych – 40 elementów
Wiek: 2+
Liczba graczy: 1+
Wymiary opakowania 27,5-18,7-5
Puzzle dwudzielne to właśnie to, co robimy ostatnimi czasy na okrągło. Łączenie zwierzątek, odszukiwanie z pokaźnej grupy elementów, sprawia wielką satysfakcję mojemu dziecku.
Mój maluszek ma swoje ulubione zwierzątka i zazwyczaj właśnie je odszukuje i układa. Jest miś o czekoladowym kolorze, biała jak śnieg koza, nieznana dotąd koala, malutka myszka, żółw, świnka i foka. Pracy sporo dla małych rączek.
Codziennie z szafki schodzi kilka gier, na pierwszy ogień idą puzzle dwudzielne. Podłoga zapełnia się ułożonym zwierzyńcem dosłownie w kilka chwil.
Ważne, by w pierwszych układankach towarzyszyć dziecku, pokazać schemat układania. Gdzie układamy, a gdzie odsuwamy już ułożone elementy. Tym sposobem po ułożeniu wszystkich elementów, widzimy skutek naszej pracy.
Malutkie dzieci często kładą wszystko w jednym miejscu, nie planują, tym samym zabawa może skończyć się naruszeniem lub frustracją. Tak, tak dzieci mają w sobie wiele pasji, robią wszystko z wielkim zaangażowaniem, jak się nie udaje, pojawiają się krokodyle łzy.
Malutkie dzieci często kładą wszystko w jednym miejscu, nie planują, tym samym zabawa może skończyć się naruszeniem lub frustracją. Tak, tak dzieci mają w sobie wiele pasji, robią wszystko z wielkim zaangażowaniem, jak się nie udaje, pojawiają się krokodyle łzy.
Puzzle sprzyjają nauce mowy, układając, wymawiamy, co widzimy na obrazku: słoń, piesek, kot, foka, lis...
Grę polecam już na 1,5 roku, choć na pudełku pisze 2+, to my już wiemy, że nasz smyk nie wkłada wszystkiego do buzi, że już potrafi się skupić i sosy AC do siebie dwie połówki puzzli, by powstało zwierzątko.
Ja przedstawiłam puzzle dwudzielne mojemu dziecku dokładnie w czasie gdy miało 19 miesięcy. Wybrałam z puzzli pięć ulubionych zwierzątek i pomagałam, nauka poszła jak z płatka. Dziś wysypujemy wszystkie elementy na stole, a jest ich pokaźna kupka, a nasz maluszek układa aż miło.
...
Ale Pary- Gospodarstwo- szukamy na czas.
Gra dla bystrzaków, w której rozdajemy karty każdemu z graczy, na środku również kładziemy stos kart. Bierzemy kartę ze środka, odsłaniamy, w tym momencie każdy. Graczy wykłada swoją kartę i szuka podobnych elementów. Kto pierwszy znajdzie parę, daje znak i zabiera ze sobą wygrane karty.
Ale Pary- Gospodarstwo
Zawartość opakowania:
karty koła - 31 szt., instrukcja
Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-4 os
Wymiary opakowania 9,3/9,3/2
Zabawa sprawia wiele radości i satysfakcji już 3-letnim dzieciom.
Na każdej z kart mamy grupę ilustracji związanych z rolnictwem. Dla nas to ciekawy farmerski komplecik, z którego bardzo się radujemy.
Mamy parę, dwie kaczuszki.
A tu kogut mały i kogut duży to para- kto pierwszy wypatrzył te parę?
...
Pamięć mikro- przyjazne memory.
Gramy z łaciatą krówką, uroczym kotkiem, zawadiacko spoglądającą kózką. A wspomnę, ze to pierwsza gra pamięciowa w życiu mojego smyka. gramy w pierwszą pamięciową grę dla maluszka.
Memory znamy wszyscy, parujemy, w grze PAMIĘĆ, wydawnictwa Alexander są to zwierzęta gospodarskie. Jest kogucik, indorek, konik, krówka świnka, piesek i kotek i wiele innych zwierząt domowych.
Pamięć mikro
Zawartość opakowania:
karty koła – 30 szt., instrukcja
Wiek: 4+
Liczba graczy: 2-4 os
Wymiary opakowania 9,3/9,3/2
Elementy do gry mają kształt koła, na wielu kółkach widzimy cały zwierzyniec.
Promienne ilustracje na kartach tworzą pokaźny zbiór wesołych zwierzaków, które same wpadają w małe rączki. Dziecko uważnie ogląda każdą z kart.
Karty u nas mają wiele zastosowań, między innymi poszerzamy słownictwo dziecka, naśladujemy odgłosy zwierząt, widzianych na grafikach i gramy w memory, ćwicząc pamięć.
Gra PAMIĘĆ zamknięta jest w zgrabnym pudełeczku, które w
wypadku naszego smyka, zadziałało jak zabawka/ schowek, w który wpadają karty w kształcie koła.
Te pudełeczka wejdą w mamina torebkę lub w dziecięcy plecaczek, grac możemy zawsze, grać lubimy wszyscy.
Przedstawione gry jak i wiele innych znajdziecie TUTAJ.
Super gry, rozwijają umysł malucha i mają sporo różnych zastosowań oprócz rozrywki. ;)
OdpowiedzUsuńNauka przez zabawę, to coś co zawsze się sprawdza!
OdpowiedzUsuńFajne są te propozycje dla malucha. Zajmą dziecko, uczą, rozwijają wyobraźnię, a mama może się trochę zrelaksować...
OdpowiedzUsuńMam niemalże 2letią siostrzenice, na pewno by jej się spodobały:)
OdpowiedzUsuńO coś w naszym stylu. Też takie różności lubimy.
OdpowiedzUsuńSuper pomysły . Gry i zabawy są ważne od małego dla dziecka.
OdpowiedzUsuń