Gra z Puciem to nie tylko wspaniała zabawa, ale i dużą dawką edukacji.
20 kafelków a na nich ciekawe zajęcia chłopca imieniem Pucio. Genialna propozycja zajęcia dla najmłodszych.
BUJU BUJU, PUK PUK, KO KO, KIC KIC, CHRUP CHRUP, AM AM, DYR DYR, BRUM BRUM takie ostatnio słychać u nas odgłosy, bawimy się oglądając kafelki z gry o Puciu.
Zauważyłam, że zabawa w grę dźwięko- naśladowczą daje zaskakujące postępy w mowie naszego dziecka. Dotychczas było tylko mama, tata i to niestety nie za często.
Gra sprawdza się w chwilach, gdy maluszek zaczyna się nudzić i staje się kapryśny, właśnie wtedy pudełko z Puciem zabieramy na sofę i bawimy się w pierwsze słowa.
Gra z Puciem to ciekawy sposób spędzania czasu z małym dzieckiem.
Gra Pucio. Pierwsze Zabawy jest z nami już jakiś czas, ciekawa forma kafelków, które dziecko bierze do rączki to zawsze coś innego. Tekturowe kafelki z Puciem można zbliżyć do noska, by przyjrzeć się wnikliwie, cóż ten Pucio wyprawia. Ten Pucio, którego znamy z wcześniejszych publikacji, o którym nie raz czytała mama.
W kartoniku jest też zadanie dla starszych dzieci, do podstawowych kafelek z ilustracjami dołączone są mniejsze kafelki z napisami.
Jak zdążyłam się już przekonać każda z książek, czy poprzednich gier z serii o Puciu sprawdziła się doskonale i tym razem idealnie wplotła się w naszą dziecięcą rzeczywistość.
Komu polecam najnowszą grę sprzyjająca rozwiązaniu języka? Dzieciom półtorarocznym, jak i 2 i 3-latkom. Starsze dzieci mają trudniejsze zadanie, do podstawowych kafelków z ilustracjami, muszą dopasować kafelki z napisami. Jest to nie małe wyzwanie dla 3 latka, wyzwanie, które zawsze się uda w towarzystwie mamy lub taty.
Pucio. Pierwsze Zabawy
Wiek: 12+
Rok wydania: 2019
Gry szukajcie TUTAJ.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.