środa, 12 czerwca 2019

Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze


Mała encyklopedia o lataniu. Najważniejsze fakty złożone w ciekawą graficznie, artystyczną książkę z serii ART.- Wydawnictwo Egmont.

W książce dowiemy się dokładnie, z jakich elementów składa się samolot. Poznamy słownictwo, które musi znać każdy pasjonat maszyn latających. Nauczymy się języka, jakim włada pilot. Poznamy rodzaje samolotów: ultralekki, towarowy, akrobacyjny, myśliwiec, pasażerski. Przeczytamy wiele historii, które miały znaczący wpływ na rozwój lotnictwa na świecie. Samoloty zostały wreszcie wykorzystywane w celach wojennych. Wszyscy znamy Dywizjon 303, walczący dzielnie w Bitwie o Anglię. Ta bitwa nigdy by się nie wydarzyła, gdyby nie bojowe maszyny latające, gdyż Wielka Brytania leży na wyspach.



Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze
Wydanie: 2019
Seria/cykl: ART
Autor: Michał Leśniewski
Ilustrator: Maciej Blaźniak
Typ oprawy: twarda
Dla dzieci 7-13 lat
Wydawca: Egmont
Liczba stron: 88
Wymiary: 24.5x27.5cm
Wiek: 8+

   Ta książka ucieszy nie jednego chłopca, który rozwija swą pasję lotniczą. A znamy takich wielu, którzy całe życie skrupulatnie składają modele z papieru, wieszając je nad głowami w pokoju. Samolociki gotowe do lotu. I pomyśleć, że zaczęło się, jak mama kupiła żyrandol w kształcie samolotu, w czasie gdy urodził się pierwszy syn. Piloci są wśród nas.


   Bardzo ciekawym dodatkiem jest szablon samolotu. W poprzednich książkach do odrysowania było drzewo, za jego pomocą powstały leśne rysunki. W książce: "Ale samoloty"- artystyczny dodatek, pozwala stworzyć rysunek odzwierciedlający niebo pełne samolotów.


   Pierwsze próby, które miały dużą szansę powodzenia w lataniu po bezkresnym niebie podjął pewien brodaty Pan, Leonardo Da Vinci. Inżynier dawnych czasów, choć nie wzbił, żadnej machiny w powietrze, był bardzo bliski celu. Następnie przyszła kolej na balon i udało się przelecieć 2,5 kilometra w 10 minut. W 1903 roku przyszedł czas na aeroplan, machina wykonywała coraz to dłuższe loty, co było prawdziwym sukcesem, ludzi pasjonujących się lataniem. W książce pojawi się też odrzutowiec z doskonałym silnikiem. Prawdziwym skokiem w czasie były samoloty szybsze niż dźwięk.





Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuje Wydawnictwu Egmont.



Książki szukajcie klikając w poniższe logo: ↓



1 komentarz:

  1. Przepisy dronowe na rok 2020. Czy je znasz? Jeśli nie to już teraz dowiedz się wszystkiego, co potrzebne! Jakie są największe zmiany? Czy potrzebujesz pozwolenia? Co tak naprawdę jest potrzebne, aby sterować dronem ? https://flyandfilm.pl/blog/drony-nowe-przepisy-2020.html

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.