środa, 7 listopada 2018

Miś koralik i poznawanie świata przez malucha.


W tych sympatycznych książeczkach autorzy w formie bajeczek, tłumacza najmłodszym, ważne terminy?: Okulary, oszczędzanie wody, zasady ruchu drogowego, segregacja.

Książki, które dziś przedstawię, mają wątek pouczający, co wolno małemu misiowi i jak powinien się zachowywać, by żyć zgodnie z naturą i innymi członkami społeczności. W serii książeczek mis zaliczy małą kraksę, swym czerwonym pojazdem, przeszuka całą szufladę ze skarpetkami i stwierdzi, że żadna nie ma pary, ale ich nie wyrzuci, tylko wraz z mamą zainicjuje ciekawy teatrzyk. Mis Koralik nauczy się oszczędzać wodę, wszak woda to dom jego tajemniczego przyjaciela. Koralik pozna jakie magiczne moce posiadają okulary, dziadkowi pomagają widzieć lepiej, a mamę rozweselają.
Każda książeczka ma w sobie kreatywną stronę, wystarczą nożyczki, klej i patyczek, a powstaną niebieskie okulary na mały nosek, trzy kwiatki w doniczce, dwie zawadiackie skarpetki, na patyku oraz WIATRACZEK, który pomoże zrozumieć maluszkowi" jak działa wiatr".

***

 MIŚ KORALIK. BULBU
Seria Miś Koralik
Wydawca Wilga
Autor praca zbiorowa
Format 20.0 x 19.0 cm


   "Miś Koralik lubi się bawić z BULBULEM.- Ciekawe gdzie mieszka Bulbul?- zastanawia się miś.- Może w rurach? Właśnie Bul Bul to nowy znajomy misia, pojawia się, gdy mama włącza pralkę, gdy podlewa kwiaty, gdy woda przelewa się w rurach, to właśnie wtedy Bulobulowi burczy w brzuszku. Mały miś nie chce zmarnować ani kropelki wody i uczy się oszczędzać, bo jak mówi mama, nie może jej zabraknąć do podlewania kwiatów.***

MIŚ KORALIK. OKULARY
Data premiery 05-09-2018
Liczba stron 24
Seria Miś Koralik
Wydawca Wilga
Autor praca zbiorowa
Format 20.0 x 19.0 cm     „Gdzie są moje magiczne okulary? - pyta dziadek. - Te z niebieskimi oprawkami". Dziadek Koralika ma bardzo zmartwioną minę, a więc wnusio rusza na poszukiwania, okazało się, że dziadzio nosi okulary w kieszeni własnej kamizelki. W nagrodę dla znalazcy będzie bajka. Bajka, po której Koralik zapragnie mieć swoje osobiste okulary, bo skoro dziadek ma niebieskie, sowa z bajki ma różowe, a tata ma dwie pary, to dlaczego on nie miałby mieć jednej pary na własność. Miś zauważa, że mama też nie ma okularów, koniecznie musi jej sprawić jedną parę, czy mama będzie zadowolona?


***
 MIŚ KORALIK. RYSA
Data premiery 05-09-2018
Liczba stron 24
Seria Miś Koralik
Wydawca Wilga
Autor praca zbiorowa
Format 20.0 x 19.0 cm

    

   "Idziemy do parku! - mówi tata. - Wezmę hulajnogę- cieszy się Koralik. Piłkę, wiaderko, łopatkę- wymienia. Tak ciekawy świat jest dla misia Koralika, że nie zauważa on przeszkody, co skutkuje dużą rysą na ukochanej hulajnodze. Rysa będzie przestrogą dla misia na przyszłość, by patrzeć do przodu, a nie rozglądać się na boki. Miś uczy się, że przechodzimy na drugą stronę, tylko na zielonym świetle.
***

MIŚ KORALIK. SKARPETKI
Data premiery 05-09-2018
Liczba stron 24
Seria Miś Koralik
Wydawca Wilga
Autor praca zbiorowa
Format 20.0 x 19.0 cm
"- Koraliku, załóż skarpetki.- prosi mama.- Zmarzną ci łapki.- Nie chce!- upiera się miś."
Wielka szuflada i każda skarpetka inna to zjawisko zna chyba każdy. Mały miś wraz z mamą posegregował wszystkie skarpetki i doszedł do wniosku, że nie chce by dzieci się z niego śmiały z powodu dwóch różnych skarpetek, to sprawiło mu wielki smutek. Skarpetki, choć nie do pary, to nadal są bardzo ładne, jedna z grzechotką, druga pluszowa. Mama wpadła na świetny pomysł, by ze skarpetek zrobić teatrzyk, to bardzo raduje misia. Taki teatrzyk, który potrzebuje naprawdę wielu aktorów.
   Książki dla najmłodszej grupy czytaczy i dla uszka maluszka, który dopiero zaczyna poznawać dziwy tego świata. Kolorowe rozkładówki, wyjęte z życia codziennego, wiele wyjaśniający tekst, pouczające wątki, takie książki, działają cuda, układają świat małym dzieciom. Polecam gorąco!!


Więcej informacji o książkach znajdziecie, klikając w poniższe tytuły:
4 komentarze:

 1. Fajny ten Misiu! Nie znamy go jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieci lubią takie książeczki :) proste, kolorowe, cudowne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocze książeczki! Już je gdzieś widziałam :) Bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne edukacyjne ksiazeczki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym,że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.