piątek, 14 września 2018

Czytanki z półeczki siedmiolatki.

Duże litery w ciekawych opowiadaniach i dziecięcy bohaterowie zachęcają do czytania naszych milusińskich.

W tym roku weszło na rynek wydawniczy dużo ciekawych książek, typu Czytanki dla początkujących. Siedmioletnia Ewa ma trzy Ulubione wydawnictwa, jednym z nich jest Wydawnictwo Aksjomat, przedstawimy dziś 4 OPOWIADANIA DO NAUKI CZYTANIA: Książki przeczytane w kilka dni, opowiadania mają to coś, co zachęca do sięgnięcia po kolejną czytankę. Oto tytuły, z którymi zakończyły się wakacje mojej córeczki. Z głową pełna niesamowitych przygód i pomysłów mała uczennica poszła do pierwszej klasy.



Duże literki zachęcają do czytania dzieci, które zaczynają naukę z czytaniem, a ja jako mama małej uczennicy jestem bardzo zadowolona, że moje dziecko tak chętnie zasiada do lektury. Kolorowe okładki, uśmiechnięte buzie bohaterów, grafika dostosowana do upodobań dzieci 7-12 letnich, to wszytko jest niemałym sukcesem zacnego grona autorów i grafików. Opowiadania są pełne humoru, bohaterami są dzieci, z którymi utożsamiają się nasi młodzi czytacze. Na ostatniej stronie w każdej książce jest quiz, składający się z kilku pytań, dzięki którym sprawdzimy, czy dziecko czyta ze zrozumieniem. Pytania o fabułę książeczki sprawiły Ewie wiele satysfakcji, znała odpowiedzi na każde z pytań, a to oznacza, że czytała książkę z wielkim zaangażowaniem, wczuwając się w opowiadanie.

1. Polowanie na Ciasteczkowego Potwora.
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania.
Rok wydania: 2018
Oprawa: Oprawa miękka
Stron: 32
Wydanie: 1
Format: 14.5 x 19.5 cm, ilustracje barwne
Przedział wiekowy: 7-12 lat

    Majka, dziewczynka o miedzianych włosach ma wielki dylemat, w jej domu systematycznie znikają słodycze. Tak nie może być! Mała Pani detektyw postanawia zrobić pułapkę na łakomczucha, który przychodzi zawsze nocą i wyjada  słodkości. Dziewczynka tworzy misternie przygotowane plany działania, w każdym planie na pierwszym miejscu znajduje się latarka, którą  Maja planuje zaświecić w oczy złodziejaszkowi słodyczy i zawołać "Mam Cię!" Czy uda się złapać potwora? Jedno wiemy na pewno, Majka ma niesamowity zmysł śledczy, jest doskonała planistką i wytrwale realizuje swe zamierzenia. Z wszystkich książek z serii OPOWIADANIA DO NAUKI CZYTANIA, Ewa wybrała właśnie tę publikację.

Opowiadanie pisze życie, bohaterowie to małe dzieci, szukające przygody, zmieniające się w detektywa, traktujące życie całkiem poważnie. Niemożliwe jest by ciasteczka znikały z domu bez powodu. Dorośli śpią w najlepsze , a mała Majeczka śledzi nocnego złodziejaszka. Dziewczynka tworzy trzy plany, pułapki. To nie może się nie udać. Kim okaże się potwór, zjadający wszystkie słodkości w domu, który nawet czekoladkom od babci nie przepuścił.




***
2. Lody o smaku przygody.
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania
Rok wydania: 2018
Oprawa: Oprawa miękka
Stron: 32
Wydanie: 1
Format: 14.5 x 19.5 cm, ilustracje barwne
Przedział wiekowy: 7-12 lat

   Czy pod opieką poważnego wujka Janka można się nudzić? Dlaczego wujaszek nigdy nie rozstaje się z swoją skórzana teczką? W tym opowiadaniu dwoje chłopców  teleportuje się w różne epoki, by poznać historię powstawania lodów. Dzieci spotkają kogoś kto w odległej przeszłości udoskonalił produkcje lodów, które kiedyś były tylko sokiem z dodatkiem śniegu?





***

3. Zaginiony kapelusz. 
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania
Rok wydania: 2018
Oprawa: Oprawa miękka
Stron: 32
Wydanie: 1
Format: 14.5 x 19.5 cm, ilustracje barwne
Przedział wiekowy: 7-12 lat

  Po niebieskiej nitce do kapelusza?  Mała siostrzenica, ulubionej cioteczki,  podróżniczki ma ważną misję do wykonania. Zaginał kapelusz cioci, koniecznie trzeba go odnaleźć. Dziewczynka szuka w sroczym gniazdku, podejrzewa łakomą Kózkę Melę i krówkę strojnisie z kokardką na ogonie. Kto będzie winowajcą, złodziejaszkiem kapelusza utkanego z prawdziwej trawy? Czy ciocia wróci z kapeluszem do domu, czy bez? Bardzo ciekawe opowiadanie, po dużej czcionce czytanie idzie płynnie i zwinnie. Opowiadania do na nauki czytania uważam za godne polecenia dla małych molików książkowych. 


Hania, ma poważne detektywistyczne zadanie do wykonania, tworzy więc mapkę i listę podejrzanych. Tropem jest niebieska nitka z wstążki zaginionego kapelusza cioteczki Joli. Dokąd zaprowadzi dziewczynkę niebieska nić?


Patrząc na barwne ilustracje w książce, wcale się nie dziwię, że moja córeczka szybko przeczytała tę i pozostałe trzy książeczki z kolekcji Czytanek.
                 
***


Ahoj przygodo!
Duże litery. Opowiadania do nauki czytania
Rok wydania: 2018
Oprawa: Oprawa miękka
Stron: 32
Wydanie: 1
Format: 14.5 x 19.5 cm, ilustracje barwne
Przedział wiekowy: 7-12 lat

Jakie w dziecięcym pokoju, po zgaszeniu światła, raz w miesiącu , przy pełni księżyca dzieją się cuda, poczytamy właśnie w tej książce. Dzieci wyruszą w burzliwa przygodę wielkim statkiem ,z prawdziwym kapitanem i jego papugą, spotkają wielką ośmiornicę i mądrą syrenkę, zgubią wiosła, gdy woda na morzu będzie bardzo spokojna. Czy nie uda im się wrócić do domu? Czy wielka jak 4 statki ośmiornica nauczy się savoir vivre i kto pomorze dzieciom dotrzeć do skarbu?





Jeśli książeczki was zaciekawiły. KLIKajcie w tytuły poniżej




8 komentarzy:

  1. Zazdroszczę.
    Piękne te książki

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten pułap wiekowy jeszcze przed nami, ale wyglądają interesująco.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z tą serią nigdy się nie zetknęłyśmy. Teraz chyba trochę na nią za późno.

    OdpowiedzUsuń
  4. cieszę się że napisałaś ten wpis, szukam książek dla mojego pierwszoklasisty :) póki co męczymy "Pieski Tereski" i szukamy już czegoś nowego :) muszę koniecznie kupić te książki

    OdpowiedzUsuń
  5. Moja mała panienka z zerówki ma mnóstwo takich ksiażeczek. Są mądre .Potrafią przekazac wiedzę ciekawskiemu dziecku.W domu mam kilka z tej serii

    OdpowiedzUsuń
  6. Przy takich książeczkach dzieci natychmiast szlifują umiejętność czytania. :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie znam tego wydawnictwa i tej serii, muszę się bliżej przyjrzeć :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.