Gra rodzinna Nowa Gwinea Liczba graczy: 2-4 Wiek: 8+ Czas gry: 25 minut
Pierwsze wrażenia z rozegranej jednej partyjki, składającej się z 9 rund są bardzo pozytywne. Gra jest jedną z tych do której chętnie się wraca.
Szata graficzna gry oraz elementy. w tym drewniane pionki,to wszystko sprawia, że czujemy się bardzo blisko natury, w wyobraźni słyszymy egzotyczne ptaki, gdzieś przemyka kameleon, a brzegiem morza śpieszą się kraby.
.
Banalnie proste zasady, gramy i układamy raz wygramy raz przegramy
Na starcie dostajemy nową planszę, z każdą rundą, otrzymujemy też nową planszę zadań. Każda gra liczy sobie 9 rund, a to równa się 9 kart w naszych rękach. Na te karty wskakują kafelki chat, każdy z graczy ma ich, aż 12 sztuk, o różnych kształtach.
Czas start,
Rzuć kostką!
Jakie zwierze jest na kostce?
Kameleon.
Odszukaj totem świętego zwierzęcia na karcie, którą masz przed sobą.
Od teraz klepsydra odmierza minutę czasu na budowę osady.
Praca polega na rozmieszczeniu kafelek chat w taki sposób, by zakryć wszystkie źródełka. kto zrobi to pierwszy, krzyczy GWINEA!
* Ważne wskazówki, Kafelki chat mogą stykać się tylko rogami, nie krawędziami jakby się mogło wydawać.
* Zakrywamy tylko zwierzę widniejące na kostce, reszta zwierząt musi być widoczna.
Czas na podliczenie punktów i ustawienie pionków na torze punktacji, zgodnie z wynikami pierwszej rundy.
Podliczamy się...
Osoba która wygrała rundę pierwszą dostaje po 1 punkcie za zakryte źródło jak i bonusowe punkty za każde zakryte drzewko owocowe, pozostali gracze dostają tylko punkty za zakryte źródełka.
Grę trzeba zrozumieć, W pierwszych trzech rozgrywkach, każdy z graczy powinien wpaść w wir szybkiego układania, właśnie od ekspresowego układaniu osad zależy powodzenie..
Stałą drużyną w rozgrywaniu nowych gier w naszym domku jest rodzinne trio. Ja, córka i syn. Autor gry Grzegorz Rejtchman drugi raz pojawia się u nas w gościach, pod postacią genialnej gry, którą można rozgrywać tygodniami, wciąż mając ochotę na kolejne partyjki.
Gra utrzymana jest w klimacie egzotycznych stworzeń i dzikich plemion. Kraina oddalona od cywilizacji, gdzie to my przyjmujemy rolę tubylców budujących swoje osady. Słomiane dachy, gospodarskie zwierzęta. Praca wre! Budujemy osadę za osadą, nie oglądając się za siebie..Kto pierwszy , ten lepszy.
Gra jest świetną propozycją dla dzieci spragnionych egzotycznej przygody. Gra "Nowa Gwinea". to również gra dla wszystkich lubiących odległe, dziewicze tereny,
Nowa Gwinea to wyspa, która jeszcze tak niedawno była tajemnicą dla moich dzieci,
My już wiemy gdzie leży ta wyspa, ile liczy mieszkańców, jakie zwierzęta zamieszkują tą cudowną krainę.
Bardzo fajnie wygląda ta gra, świetny wpis!
OdpowiedzUsuńŚwietny wpis
OdpowiedzUsuń