Książka w ciekawy sposób odkryje przed młodym przyrodnikiem wiele cennych informacji. Poznamy środowisko, w jakim żyją ptaki, niejednokrotnie są to spartańskie warunki. Poznamy najmniejszego przedstawiciela ptasiej rodziny, poznamy też tego, który jest najszybszym biegaczem, dowiemy się, który z ptaków jest sprinterem w lataniu. Czy wiecie, jaki ptak na najkrótszy ogonek? Najkrótszy, gdyż nie ma go wcale, dość komicznie to wygląda. Poznamy też najlepszego dekoratora wnętrz, jak się okazuje.
ptaki są też wrażliwe na piękno. Zapomniałabym o najsłodszym ptaszku świata, jest to subiektywny wybór autorki książki, z którym nie sposób się nie zgodzić.
Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata
Asia Gwis
oprawa: twarda
ilustrator: Asia Gwis
rok wydania: 2019
liczba stron: 32
format: 230x310 mm
przedział wiekowy: 6-10
Nie pierwszy raz mam przyjemność czytać książkę autorstwa Anny Gwis, książkę pełną zaskakujących faktów i zjawiskowych grafik dotyczącą ptaków. Kim tak właściwie jest ptak? Co odróżnia ptaki od ssaków?
Ptaki leśne, ptaki miejskie, ptaki wiejskie- Czy wiecie, które ptaki upodobały sobie te tereny? Książka odkryje przed młodym ornitologiem wszystkie tajemnice.
Ptasie domy wysoko w konarach drzew, a często w głębokiej trawie na środku łąki, lub pływające po wodzie. Tak, to możliwe, ptaki to mali architekci, to wiadomo nie od dziś. A co z domkami do wynajęcia, stworzonymi przez ludzi? Wróble, Sikorki, Kowaliki, Szpaki czy puszczyki, mówią -"Czemu nie, wprowadzamy się". Warunek jest jeden- Nie przeszkadzać.
→ Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata
Pięknie opracowana książka :)
OdpowiedzUsuńBardzo podobają mi się książki, które wnoszą coś w życie dzieci :)
OdpowiedzUsuńBardzo kolorowa książka, powinna znaleźć uznanie u każdego dziecka.
OdpowiedzUsuńKojarzę podobną książkę z przedszkola... :)
OdpowiedzUsuńMuszę zakupić taką chrześnicy :)
OdpowiedzUsuńBardzo kolorowa ta książka 😄
OdpowiedzUsuń