wtorek, 9 maja 2017

Bajkowa Drużyna Książka z płytą CD.

Bajkowa Drużyna


Książka z płytą CD.

O BRZYDKICH WYRAZACH, CUKIERKOWEJ DIECIE I O INNYCH SPRAWACH, CO CIEKAWIĄ DZIECI.


Książka, jaką chcę dziś przedstawić, jest inna niż te, które dotychczas pokazywałam na swoim blogu, jest to  wspaniały projekt multimedialny który, łączy wszystkie grupy wiekowe dzieci i motywuje do dobrej zabawy. 
Książka jest bardzo wszechstronna, poczytamy, pośpiewamy i potańczymy. A co najważniejsze wyciągniemy dobre wnioski z każdej z siedmiu historyjek. 
W książce jest siedem tematów: każdy temat obejmuje Pouczające opowiadanie, które jest czytane przez wielkie sławy estrady filmowej i nie tylko: Annę Dymną, Marii Czubaszek, Kasia Klich, Halina Mlynkowa, Grzegorza Miecugowa... W historyjce spotkamy też kolorowankę i tekst piosenki, my w tym momencie włączamy audiobooka i śpiewamy, co bardzo raduje moją córeczkę.

MAŁA CZAROWNICA
MYSIA KŁÓTNIA
BRZYDKIE WYRAZY
WYOBRAŹNIA
KOGUCIK I KURKA
CUKIERKOWA DIETA
⏩KRASNALE SZEPTALE

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w taką książkę, choćby dlatego, by utrwalać poprawne
wzorce wychowawcze, a wiedza szybciej wpadnie do głowy poprzez dobra zabawę. 
Każdy mały FILOZOF znajdzie tu coś dla siebie. piosenki skłaniają do samodzielnych przemyśleń nad życiem.

Szczególnie jestem oczarowana jedną piosenką, śpiewaną ciepłym i przesympatycznym głosem Kasi Klich, autorki wszystkich tekstów i rysunków znanej już wcześniej z piosenki Lepszy model". A mianowicie, nasz ulubiony utwór na płycie to:

"PODAJ RĄCZKĘ"

ref. Podaj rączkę,podaj rączkę.

Podaj mi na zgodę.
Podaj prawą,podaj lewą,
Podaj rączki obie.

Potem ze mną zrób kółeczko,

Klaśnij cztery razy
I wracajmy jak najprędzej
Do naszej zabawy.

Posłuchajcie urywków tych wspaniałych piosenek.Zajrzyjmy w środek książki. Zapraszam.
WYOBRAŹNIA- to temat poświęcony płci pięknej, piosenka rozbudza wyobraźnię, a my dwie babki, córka i mama, bujamy się w takt muzyczki.
Słowa piosenki są świetne, jak nacieszymy się książką, pobiegnę z nią do przedszkola, by podzielić się tym, co najlepsze w literaturze dla dzieci.
CUKIERKOWA DIETA - opowiadanie jak i piosenka mówi nam jasno jak powinien wyglądać jadłospis naszych dzieci, niestety bardzo często jest tak, że my rodzice wsypujemy  w dzieci cukier garściami.. A więc posłuchajmy, pośpiewajmy i wyciągnijmy wspólnie z dzieckiem wnioski.
Cukrzyca typu drugiego to zmora tego stulecia.
A piosenkę CUKIERKI, CUKIERKI, SZELESZCZĄ NAM PAPIERKI, CUKIERKI, CUKIERKI, APETYT NA NIE MAM...
Które dziecko nie zna tych słów. To taki mały hymn o zdrowej diecie.Gdy córka usłyszała tą piosenkę dołączona do opowiadania KOGUCIK I KURKA , bardzo się ucieszyła: -Mamusiu, przecież my tą piosenkę śpiewamy w przedszkolu.


Dziś książka powędrowała na kilka dni do przedszkolaków, córeczka bardzo chciała pokazać ją swoim koleżankom. Ewunia wróciła w śpiewnym nastroju:

"Taka ładna buzia, taka ładna buzia, szkoda takiej ładnej buzi, bo gdy brzydko mówi taka ładna buzia, nie da się jej polubić ... ".

Opowiadanie BRZYDKIE WYRAZY-  o małym beztroskim chłopcy, który dopiero w chorobie rodziców wyciąga słuszne wnioski, choć ta choroba to tylko  "Zwiędnięcie uszu" ;)
 Moje dzieci jeszcze nie klną, oby jak najdłużej języczki były czyste od brzydkich słów. 


Książce tej przyświeca szczytny cel: Część dochodu ze sprzedaży przeznaczona jest na fundację na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis. Kasia Klich
Bajkowa Drużyna

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-7648-922-3
Format: 210 mm x 286 mm
Liczba stron: 56
Oprawa twarda

W sprzedaży od: 04-10-2011
Książkę znajdziecie tu: Wydawca:  Wydawnictwo Prószyński- Ska

1 komentarz:

  1. Tygrys chłonie piosenki, szczególnie z gestami, więc znaleźlibyśmy pewnie w tej książce coś dla siebie.

    OdpowiedzUsuń