Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach Jola Richter-Magnuszewska
oprawa: twarda
ilustrator: Jola Richter-Magnuszewska
rok wydania: 2020
liczba stron: 48
format: 240 x 320 mm
Książka zaciekawi szerokie grono czytelników, chociaż skierowana jest szczególnie dla dzieci w przedziale wiekowym od 6-14 lat, wszak to wtedy ciekawość świata jest największa. Przyswajalność informacji najszybsza, a radość rodziców widzących swą pociechę z nosem w lekturze ,nieoceniona :)
Już na progu treści tej książki, warto poczytać jak w różnych językach, interpretuje się chrumkanie świnek, niesamowite!! Nigdy nie rozmyślałam,że każda narodowość ma swoje określenia na zwykłe polskie chmum chrum...
Pierwsza rozkładówka przeniesie nas w świat 200 lat do tyłu,do epoki zwanej neogenem. Wtedy gatunek prapradzika nosił nazwę Daeodon i był groźnym drapieżnikiem, a jego waga dochodziła nawet do 1000 kg. Nie ma co się dziwić w tamtych czasach władze nad światem pełniły zwierzęta.
Ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej to prawdziwe dzieło sztuki, powyższą grafikę chętnie oprawiłabym sobie w ramkę i powiesiła w pokoju..
Jak zaskakująco różnorodna jest rodzinka świnek z różnych krajów świata, jedna ma wełniane futerko, druga jest cała czarna, trzecia ma uszy do samej ziemi.. Nie mówcie nikomu ale moje dzieciaki miały dużą radochę oglądając tą rozkładówkę, wspólnie szukaliśmy różnic między naszą polską zwisłouchą świnka, a kuzynkami z innych krajów.
Popatrzcie jak urocze ilustracje można spotkać w tej książce, jak różnorodny może być temat o dzikach. Tu widzimy jak ważna jest świnka dla Austrii, to własnie świnka pojawia się w tym państwie na jarmarkach noworocznych jako symbol pomyślności.
👉 Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach
Świetna jest. Właśnie u nas w czytaniu.
OdpowiedzUsuń