wtorek, 29 maja 2018

Grzywa- Ewa Nowak- książka pełna wartości.Miłość, jaką otaczano cię w domu rodzinnym.
to podstawa twojego życia.
Dalajlama XIV

Tymi słowami autorka, Ewa Nowak daje początek dziełu, przepełnionemu wartościami godnymi człowieka z krwi, serca i kości.
Ewa Nowak
Grzywa

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-8123-256-2
Data wydania: 24.05.2018
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 328


Grzywa, ogon, błyszczące ślepia, mokre chrapy i wielkie bijące serce, gdy się doń przytulisz-Puk, puk, ten dzwon w piersi bije dla Ciebie. To koń, na pozór zwykłe wielkie zwierzę, ot konik jakich wiele, a jednak niejednokrotnie budzi respekt obcych, a tym samym podziw i szacunek większości społeczeństwa, lecz niestety są i ludzie traktujący zwierzęta jak rzeczy, i o tych sprzecznych uczuciach będzie książka, którą pragnę Wam przedstawić.

GRZYWA, Ewa Nowak, premiera 24 maja, młodziutka publikacja, już po dwóch rozdziałach skradła moje serce.
Kogo spotkamy w książce:

Zosia, bohaterka książki to złota dziewczynka, bardzo pracowita, całymi dniami ćwiczy do wielkich wyścigów, i oprząta koniki w rodzinnej hodowli. Młoda koniarka szczegółowo opisuje nam temperamenty koni zamieszkujących stajnie. Simona to konik, którego się lęka, klacz, która od lat trzęsie całym stadem, dość złośliwe zwierzę, trzymające respekt tylko przed tatą, mistrzem jeździectwa w dalekiej przeszłości, teraz szkoli młode talenty do wyścigów, między innymi trener swej córki Zosi. Poznamy też konia Amadeusza, pędzla, kobyłę, na której Zonia ćwiczy do wyścigów, a za którą nie przepada i to niestety z wzajemnością. Dziewczynkę często dopadają wątpliwości, jak zdobyć upragnione stypendium i wygrać zawody na koniu, z którym nie czuje żadnej więzi. Pewnego dnia do stajni trafia mały źrebaczek, sierotka z marnymi szansami na przeżycie, następnie jakimś cudem znajduje się mama maleństwa i dwie srebrzystej maści klaczki trafiają pod opiekę młodej Zoni, a wtedy zapłonie miłość prawdziwa, do mamuśki z jednym okiem i jej końskiej córki. Kim jest tzw. METEOR  w słowniku stajennym? Co jest w życiu najważniejsze rywalizacja i zwycięstwo mimo wszystko? Co musi zrobić córka by zaistnieć w oczach ojca? Ta ciekawa historia uzmysławia wiele faktów, o których my dorośli często zapominamy, nakładając swoim dzieciom na plecy coraz więcej obowiązków i wyzwań. Książka kierowana jest szczególnie do młodzieży, ale takie stare mole książkowe jak ja, uwielbiają także ten rodzaj przygodówek, bo czyż my dorastamy kiedykolwiek, czy tylko stwarzamy pozory?  Te i wiele innych pytań uzyskacie czytając tą wspaniałą publikację.11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa a zarazem trudna książka. Na codzień raczej takowych nie czytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa jestem zakończenia tej historii. Ciekawy opis tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca pozycja, dość specyficzna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna ciekawa propozycja tego wydawnictwa. Z pewnością znajdzie czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pozycja powinna zaciekawić wielu. Mnie niekoniecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Poleciłam ją siostrze, jest zainteresowana:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo interesująca propozycja:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Początkowy cytat jest piękny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę że za jakiś czas po nią sięgniemy

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka czeka na półce na spotkanie, w wakacje dzieci będą nadrabiać czytelnicze zaległości. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Ten rodzaj przygodówek"? Ależ to nie jest powieść przygodowa! Psychologiczna raczej. Jestem świeżo po wnikliwej lekturze.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.