piątek, 25 sierpnia 2017

Przyjemna zabawa dla małych rączek z kredkami EASY
Przyjemna zabawa dla małych rączek z kredkami i farbami EASY.
Kilka słów o kredkach i farbach:
Muszę przyznać, że wcześniej nie znałam  renomowanej firmy Easy Stationery, dziś po wykonanym zadaniu mogę stwierdzić, że zaprzyjaźnimy się na dłużej. 
 Kredki pod lekkim naciskiem dają idealne nasycone kolory, nie kruszą się, a malowana kolorowanka jest ekspresowo wypełniona kolorem po same brzegi.
Farby na pierwszy rzut oka wydały mi się  dostatecznie gęste, a więc dałam im dość trudne zadanie, malowanie na drewnianych patyczkach. Nie zawiodły, co możecie zaobserwować na załączonych zdjęciach. Kolorki piękne, nieblaknące w styczności z trudną materią i trzymające fason po dodaniu wody. A więc połową sukcesu jest jakość użytych materiałów.  Zaczynamy!!


A teraz prosta zabawa w tworzenie puzzli z wykorzystaniem patyczków po lodach, które znalazłam w szufladzie auta. Nasi lodożercy sumiennie kolekcjonowali , mamy 24 sztuki o prostej linii brzegowej, jak i inne  o falistych kształtach. Dziś wykorzystamy patyczki proste.

Co potrzebujemy do wykonania puzzli:

Patyczki po lodach- 24 sztuki.
klej
nożyczki
pędzelki.
Ulubioną Kolorowankę wyciętą z książki. Nasza kolorowanka pochodzi z książki:
 Przygody Z Literkami Od A Do Z Jedność


Kredki trójkątne Easy Kids Parametry kredek: materiał: drewno, grafit, w zestawie: 12 kredek, kształt: trójkątny,
rozmiar: jumbo, super miękki grafit, cena 22.46 pln

Farbki plakatowe EASY Kids Parametry farb, opakowanie: 12 kubeczków po 20 ml
kolory: biały, żółty, jasny pomarańczowy, pomarańczowy, czerwony, ciemny różowy, brązowy, jasny zielony, ciemny zielony, morski, niebieski, czarny, dodatkowe: zakręcane wieczka. Cena 14.27 pln


Rozmiar jumbo oznacza grubszy korpus, dzięki któremu dzieciom- w szczególności młodszym – łatwiej jest uchwycić kredkę.Rysunek gotowy!!


Malujemy część kolorowanki klejem, nastepnie przyklejamy patyczki.


Patyczki przyklejone, czas na malowanie.


Każdy patyczek inny kolor. Przy okazji wypróbowaliśmy nowe pędzelki, które tez musiały się znaleźć w niezbędniku mojej małej artystki. 
Komplet, w którego skład wchodzą 4 pędzelki płaskie w różnych rozmiarach, przyda się w szczególności podczas wypełniania kształtów farbami akwarelowymi lub plakatowymi.
Korpus pędzli wykonany został z drewna włosie – z łatwego w czyszczeniu materiału sztucznego. Cena 6.56 plnPatyczki schną na słoneczku, pędzelki umyte pod bieżącą wodą.


I to co najlepsze-Układanie!!


Do wycięcia użyłam specjalistycznego nożyka, który znajdziemy w każdym sklepie budowlanym.

Pracę wykonaliśmy produktami  firmy Easy Stationery za co serdecznie dziękujemy!!


2 komentarze:

  1. Super pomysł z patyczkami gdy Lenka była mała jej zdjecie przykleiłam na patyczkach laryngologicznych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kredki trójkątne są idealne dla maluchów rozpoczynających przygodę z rysowaniem. Też korzystamy. Układankę robiliśmy ale nie tak rozbudowaną i kolorową jak Wasza.

    OdpowiedzUsuń