niedziela, 21 maja 2017

Wędrowne ptaki- obowiązkowa lektura dla dzieci.Wędrowne ptaki

Wiosna ma różne oblicza,wczoraj lato, dziś jesień lecz nie ma dnia by na spacerze było cichutko, gra nam cała orkiestra ptaszków.Od niedawna odwiedza nas pewien szpak, naśladuje odgłosy innych braci skrzydlatych, czyżby chciał być kimś innym? Może jest Paulinką z Książki Wędrowne ptaki, która marzyła by chodzić do szkoły i zostać z przyjacielem Łukaszem i zamieszkać w sąsiedztwie.

Książka porusza ważny temat ODMIENNOŚCI, w Europie  często poruszany, nasz kontynent zalała fala nieznanych ptaków, często czujemy przed nimi lęk, a więc uważam lekturę WĘDROWNE PTAKI, za obowiązkową, wiele nam wyjaśni, rozświetli mrok.
POLECAM TĄ KSIĄŻKĘ PRZECZYTAĆ DZIECIOM, wbrew pozorom, nawet gdy nic nie mówią, bacznie przysłuchują się rozmowom dorosłych , są inteligentne, a my niepotrzebnie  i nieświadomie wzbudzamy w nich lęk.

Staram się wybierać książki o nieznanych treściach, by dzieci wyszły poza schematy, których kurczowo trzyma się szkolnictwo. Dzieci wiedzące więcej maja większą samoświadomość, czują się bezpieczniej, wiele strachów jest przegonionych, a jednym z skutecznych przeganiaczy i kierunkowskazów jest pozycja, która proponuje nam Wydawnictwo Prószyński i Ska  w książce WĘDROWNE PTAKI.

Książka WYJĄTKOWA, Autorka porównuje ptaki do ludzi, uświadamia odbiorcom jak ważni, są nasi, skrzydlaci przyjaciele. Każda rozkładówka jest bogata w małe dzieła sztuki, ilustracje pełne emocji.


Łukasz, mały chłopiec spotyka grupę obcych, znajduje tam dobrą przyjaciółkę Paulinkę, dzieci wymieniają się informacjami o życiu, rodzi się wielki szacunek do odmienności. Lecz przychodzi dzień pożegnania, wędrowna rodzina wyrusza dalej, dzieci są bardzo zasmucone. Na szczęście znajduje się dobra dusza,  pani Lorenz, ugotowała zupę i zaopatrzyła obcych w Kawę zbożową. Podarowała tez ciepłe ubrania... 
A jacy jesteśmy my?Boimy się obcych, unikamy ich, jesteśmy nieprzyjaźni.

TAKA KSIĄŻKA TO NOWY TEMAT DO DYSKUSJI W NASZYM DOMUPrzekaz książki krąży nam nad głowami jak  ptaki, ma zainteresować nas tematem obcych , gdyż i my kiedyś możemy być rzuceni w nieznane, nieprzyjazne miejsce, a wtedy pomocna dłoń będzie na wagę złota.

Wiek: 5+

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży

Data wydania: 28.03.2017

Format: 210 mm x 

Liczba stron: 32

Cena detaliczna: 29,90 zł

Oprawa: twarda

Tłumaczenie: Krystyna Bratkowska1 komentarz:

  1. Poznać - zrozumieć - zaakceptować. Tak mi się nasuwa w związku z tą książką.

    OdpowiedzUsuń