środa, 24 maja 2017

Tajemnice starego lasu

Tajemnice starego lasuKsiążka opowiada o gromadce leśnych przyjaciół, spotkamy tu: 


 Wróżki, ptaki, wiewiórki, zająca, bobra, niedźwiedzie, borsuka, lisa, jeża. I prawdziwego przyjaciela Krecika Lucjana.


Jestem bardzo zadowolona z tej książki, bajki są łagodne, każda historyjka trzyma słuchacza w ciągłej ciekawości. Historie leśnych zwierzątek uczą dzieci poprawnych zachowań. Ilustracje Wandy Piskorskiej wpuszczają nas w gesty las,  pełen klimatu. Przyjrzymy się z bliska problemom zwierzaków, przemyśleniom, poczytamy co sprawiło radość , a co płacz, kto pomógł a kto odwrócił się plecami.. SAMO ZYCIE I TO W ŚRODKU LASU :) 
  Moja córka chętnie słucha, a nawet starszy syn czasami przycupnie z głową na poduszce, bo tak naprawdę dzieci nigdy nie dorastają do wieku, by być za stare na czytanie książki przez mamę!!! Szczególnie gdy mama głaska delikatnie po głowie. 

Ta książka jest taka, jaka właśnie powinna być poczytajka przed snem. Wyciszająca i łagodna.ACH TA PRZEPROWADZKA
Wilgowie muszą odlecieć, zaś Sroczyńscy i Wróbelkowie zostają w swych domkach na Zimę, i właśnie to bardzo martwiło małego Wilgowego syna, marnym pocieszeniem było też to, że bocian Miłosz również musi pakować walizkę i opuścić swoje gniazdo . 

W tej historii w ciekawy sposób dowiadujemy się jakie ptaki odlatują do Afryki, a jakie zostają w Polsce. Informacja o odlotach i zimowaniu w Polsce oprawiona w  ciekawe bajki, będzie na długo zapamiętana.CZY TO NAPRAWDĘ JA?

Tu spotkamy małą myszkę marzycielkę. Myszka o słodkim imieniu Zefirynka wraz z przyjaciółką wiewiórką Honoratką gawędziły o dalekich wyprawach.
Gdy mała mysz wyruszyła na wielką wyprawę niestety rozpętała się burza i spadł ulewny deszcz, kryjówka była stara puszka po farbie. Gdy wyszło słonko a Zefirynka wyszła z kryjówki nie była ta sama myszka, myła cała zielona, zwierzęta uciekały na jej widok, tylko mądry krecik dostrzegł w zielonym potworku leśną przyjaciółkę, pocieszył, poradził, a myszka odzyskała utracona nadzieję. Bajka opowiada o tym, by NIGDY NIE TRACIĆ Nadziei.


Tajemnice starego lasu

Oprawa twarda
Autor Jarocka, Mariola
Ilustracje   Wanda Piskorska
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Ilość stron 76
Rok wydania 2011
Przedział wiekowy 4 - 99 lat

Książkę możecie znaleźć tu:

3 komentarze:

 1. Piękna magiczna książka ilustracje takie naturalne delikatne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Jedna z tych które powinny stać na półeczce w dziecięcym pokoju :)

   Usuń
 2. Nasze klimaty. Idealna do wieczornego czytania.

  OdpowiedzUsuń