piątek, 19 maja 2017

Kruk i łabędź Małe dziełko sztuki o ptakach. Kruk i łabędź Małe dziełko sztuki o ptakach.Dziś, przedstawię książkę o dwóch przeciwnościach, czarny kontra biały, dobry naprzeciw złemu. Poruszone zostaną  tematy dotyczace  złych cech ludzkich. Przyjrzymy się jak to się dzieje,że zazdrość  z czasem przechodzi w zawiść, która prowokuje do złych czynów. Książka pomaga zrozumieć odmienność każdego, porusza delikatną sferę odmienności. Skłania do akceptacji samego siebie. Jest wyjątkowa!!


Książka napisana przez dobrą duszę. Stanisław Jachowicz, nauczyciel z powołania, uczył wierszem i piosenką. Nauczał człowieczeństwa, jakże to zapomniany przedmiot w tych czasach.

Ilustracje Marcina Laszczaka są bardzo realistyczne, każda strona jak małe dzieło sztuki, wraz z córeczką cieszymy oczy tymi widokami. Znajdziemy tu ŁABĘDZIA, śnieżnobiałego ptaka, kąpiącego się w promieniach słońca i zachłannego na łabędzie piękno KRUKA, który nie wiedząc, kiedy wpadł w pułapkę zazdrości. Pragnął białych piórek tak bardzo, że uknuł intrygę, udając przyjaciela, namówił Łabędzia  do kąpieli w mulistej jak smoła wodzie. Łatwowierny ptak poszedł za radą kruka, jakże szybko przekonał się, że to był wielki błąd, za wszelką cenę starał się spłukać i powrócić do śnieżnobiałej urody, lecz niestety:


„...Ale jedna cząstka mała
przy dziobie mu pozostała
I od tej właśnie doby
Czarne plamki mają dzioby”.
I my jak te łatwowierne ptaki, nabywamy czarnych plamek na swym charakterze. Często ufamy za bardzo, kochany za bardzo i ile to razy wchodzimy w rzeczny muł życia po same kolana.
Książka w subtelny sposób poucza, czytelnika, daje mu wskazówki, by doceniał swe walory i nie gonił za odmiennością. A w sekrecie powiem Wam, że bardzo lubię Kruki, a tu czarny ptak jest tak ślicznie zilustrowany, zwyczajnie mam bzika na punkcie ptaków, a więc ta książka musiała zasilić nasza biblioteczną półeczkę.

Kruk i łabędź

Autor: Jachowicz, Stanisław
Ilustracje: Marcin Laszczak
Rok wydania: 2012
Stron: 24
Oprawa: twarda
Format: 200x190
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 22 października 2012


Po więcej informacji na temat książki zapraszam na stronę WYDAWNICTWA ZYSK I -SKA.


8 komentarzy:

 1. Śliczne ilustracje :)
  Człowieczeństwo, umiejętność pozostanie człowiekiem w każdych warunkach, zamiast gnania za egoistycznym światem... Piękna nauka, mam nadzieję, że podoba się dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój czternastolatek przeczytał jako pierwszy, a pięciolatka słuchała i zadawała pytania, więc,źle nie jest, a matka wrażliwa na piękno i uwielbiająca ptaki wszelakiej maści zakochała się po raz setny.

   Usuń
 2. Jakże ja sie cieszę ze trafiłam na Twój blog . Moja córa zna już wszystkie bajeczki z tak zwanej dziecięcej klasyki ba pamięć wiec teraz szukam czegoś nowego. Po te pozycje sięgnę z największa przyjemnością szczególnie ze jest tak pięknie ilustrowana. Blog będę obserwować w poszukiwaniu kolejnych inspiracji
  Pozdrawiam i zapraszam dla mnie na cos dla samej mamy ;)

  Czytankanadobranoc.blogspot.ie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki piękny komentarz, motywuje do dalszych działań na tle literackim. Dziękuję ślicznie i zapewne odwiedzę, gdy ogarnę sprawy ogródkowe. :)

   Usuń
 3. Rzeczywiście piękne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tez tak sądzę, upajamy się nimi już 3 dni :)

   Usuń
 4. My wprawdzie jesteśmy już na etapie książek z wi€kszą ilością tekstu ale i tak zauroczyła mnie ta pozycja :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowite, malarskie ilustracje.

  OdpowiedzUsuń