piątek, 2 października 2020

Pucio. Rodzinna sobota. Puzzle

Pucio. Rodzinna sobota. Puzzle

Z wielką satysfakcją nasz dwulatek otwierał pudełko z nowymi puzzlami. W pierwszej kolejności omawialiśmy wspólnie każdy z 15 elementów, na którym jest nowa ilustracja. Pobudka, poranna toaleta, posiłek...itd.

Puzzle z Puciem tym razem nazwałabym pewnym fenomenem w gatunku tych zabaw, które wnoszą bardzo wiele w edukację naszych dwulatków. 

Pucio. Rodzinna sobota. Puzzle

Marta Galewska-Kustra.

ilustrator: Joanna Kłos

wiek: 2+ lat

liczba elementów: 15

wymiary: 135 x 135 x 135

waga: 13 gramów


Jakie strefy edukacyjne poruszy nowość , która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia? Mianowicie:


  • rozumienie słuchanego tekstu, 
  • uwagę słuchową,
  • rozumienie sekwencji zdarzeń,
  • umiejętność opowiadania,
  • logiczne myślenie,
  • pamięć,
  • spostrzegawczość. 
  • poszerzania słownictwa, 


Sporo, sporo nauki, płynącej z dobrej zabawy.

...

Wszystkie dwulatki zakasają dziś rękawki i układają puzzle z Puciem! 

Ułóżmy więc sobie bajeczkę o znanym nam chłopcu. Tematem puzzli jest Rodzinna sobota w domu Pucia. 

Dobrze jest opowiadać dziecku to co widzimy na dokładanych kolejno ilustracjach do ciągu z puzzlami. Każdym kolejnym razem zwracamy uwagę na detale, zaobserwowane na szczegółowych puzzlach.


Cała rodzinka: tata, mama, Pucio, siostra Misia i niemowlak, po przespanej nocy  jedzą pyszne śniadanko, i jadą odwiedzić babcię i dziadka. W domu dziadków  jest zabawa i pyszny obiad. Po posiłku trzypokoleniowa rodzina: dziadkowie, rodzice i dzieci idą na spacerek, odwiedzają też plac zabaw. Następnie zbliża się czas by wracać do swojego domu. W domku Pucia tata szykuje dla dzieci kąpiel pełną piany, a mama czyta  książkę o kotku, w przytulnym łóżeczku. Dzieci zasypiają a my mamy  ułożoną całą sobotę, chwila po chwili. 15 puzzli a wspomnień lawina.

Układanka z puzzlami jest dość długa, przez co maluszek musi się aktywnie przemieszczać dokładając kolejne elementy. Jakie akrobacje w czasie układania wykonuje nasza niespełna trzy letnia pociecha zobaczycie w naszej galerii zdjęciowej, zabawa trwa!!


W pudełku obok puzzli jest również instrukcja i przykłady zabaw jakie można zaproponować młodszym i starszym dzieciom. Autorzy puzzli opisali historię Rodzinnej soboty, którą można czytać w trakcie układania, choć nie jest to obowiązkiem. My opowiadamy własnymi słowami to co widzimy na ilustracjach. Znany 

Kochamy Pucia i wszystkich członków jego rodzinki nie od dziś, wspólnie wzrastamy, bawimy się i rozwijamy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, fakt, że tu jesteś świadczy o tym, że nadajemy na podobnych falach. Zapraszam ponownie.