piątek, 11 sierpnia 2017

Świerszczyk dla dzieci Lipiec. Sierpień


Świerszczyki dwa na wakacyjny czas.

Opowiadają nam o dalekich podróżach, Zabawiają i Wrzucają w wir przygód na sam środek planszy. Bajkowo-  pustynne tematy:Wielkie krzyżówki obrazkowe, dowcipy, komiksy, ćwiczenia matematyczne, rebusy, nauka rysunku, wiersze i wierszyki i kilka faktów z życia. Czego chcieć więcej?

ŚWIERSZCZYK DLA DZIECI


Z świerszczykami w Wakacje nudzić się nie można. A to przede wszystkim przez znakomicie zaprojektowane GRY PLANSZOWE.

Pierwsza gra- KSIĄŻKOWO- BAŚNIOWA, gdzie na drodze spotkamy złego wilczka, niechcacy obudzimy śpiącą królewnę i oczywiście przez Kopciuszka musimy iść dłuższą drogą, skorzystamy też z okazji przejrzenia się w lustereczku macochy i niestety stracimy jedną kolejkę.. Na planszy są też dwa wierszyki łamiące języki, trzeba powtórzyć nie raz a cztery razy aby iść dalej.
Niestandardowa gra planszowa cieszyła nas  do 01.08, gdy w skrzynce zawitał kolejny goracy numer Świerszczyka , a tam:

Druga Gra-PUSTYNNO- PIASKOWA, a kogo spotkamy dowiecie się z relacji małej zawodniczki w filmiku poniżej:Co w Lipcowym Świerszczyku :


Do poczytania, niby zwykłe opowiadanie, ale jak każda historia w ŚWIERSZCZYK DLA DZIECI ma głębokie przesłanie, odkrywa przed najmłodszymi dobre wartości. Uczy empatii, czasami żałuję,że my w szkołach nie mieliśmy tak ważnych lekcji, bo część moich rówieśników działa na bardzo niskich wibracjach.Jest tu zbiór ciekawych gier  które zaproponowałam synowi, gdy czekaliśmy w aucie na tatę, na początku nie chciał bo to dla dzieci, ale powiem wam,że zagraliśmy słowami, było bardzo wesoło, pośmialiśmy się do łez... Dziwne było to,że niektóre gry były dla mnie Nowe!

Zapraszamy na stronę: Świerszczyk dla Dzieci

1 komentarz: