niedziela, 2 lipca 2017

Jak zbudować motocykl? Techniczna historyjka. Martin SodomkaJak zbudować motocykl? Techniczna historyjka. 
Martin Sodomka Kategoria: Dla dzieci i młodzieży .Data wydania: 12.01.2016
Format: 224mm x 226mm. Liczba stron: 60. Cena detaliczna: 26,00 zł

Oprawa: twarda. Strony dobre gatunkowo.Kolejna historyjka techniczna, zaraz po budowie samochodu, a główni bohaterowie: 
Zenek, Arni i Krystian zakasają rękawy do pracy. Tym razem z warsztatu wyjedzie motocykl, a bohaterowie pokarzą nam jak krok po kroku, zaczynając od ramy, a kończąc na malowaniu karoserii,  działa ta dwuśladowa maszyna.

W książce autor Martin Sodomka, pokaże schematy budowy i działania różnych podzespołów: silnika, gaźnika, sprzęgła, skrzyni biegów, hamulców bębnowych, prądnicy, instalacji oświetleniowej i zapłonowej.

Książka Wydawnictwa Prószyński i Ska już nie pierwszy raz wzbudziła niemałe zainteresowanie w naszej rodzinie. Autor bardzo poważnie potraktował młodego czytelnika. Ilustracje to szczegółowe schematy rodem Z książki do mechaniki pojazdowej, a wiedza tu przystępna za sprawą bajki, licznych zwrotów akcji, rozwiązywanych problemów, a koniec końców dzielni bohaterowie każdą maszynę wprawiają w ruch.
A teraz kilka słów o tym ile nasza rodzinka ma wspólnego z książką „JAK ZBUDOWAĆ MOTOCYKL”
Krystian, mój syn to młody pasjonat motoryzacji, razem z tatą postanowili odpalić ROMET OGAR 205 po dwudziestu latach odpoczynku i chodziaż było dymu na pół podwórka, to powiem wszystkim, że MOTOR to super sprawa!! 


Za sprawą książki zauważyłam ten motoryzacyjny klasyk, który mieszkał w naszym garażu już wiele lat.Krótki spojler/streszczenie:

Arni to rezolutny szczurek, troszkę kulejący o dobrym serduszku i prawym usposobieniu, kiedyś odszedł z bandy Długiego Jacka i tym samym naraził się niejednemu szczurkowi z bandy. Znalazł nowych przyjaciół, z którymi może konie kraść i... montować co raz to ciekawsze pojazdy mechaniczne: Dziś. Z niekoniecznie nowych części powstanie motor, który staje w Wielkim wyścigu naprzeciw bandzie Długiego Jacka. W tej części obok Arniego, Zenka i Krystiana staną Mikrus i Fred. 


Czy wyścig będzie wygrany? Kto siądzie za sterami super maszyny? Koniec historii będzie bardzo zaskakujący.Książki szukajmy pod tym linkiem:

 http://www.proszynski.pl/Jak_zbudowac_motocykl__Techniczna_historyjka-p-33662-1200-.html

A tu Techniczna historyjka"Jak zbudować samochód KLIK1 komentarz:

  1. Na razie motocykle nie są ulubionym pojazdem Synka, bo są za głośne, ale tytuł zapamiętam, bo myślę, że to kwestia miesięcy, jak się przyda.

    OdpowiedzUsuń