sobota, 8 lipca 2017

Dwór dla dzieci

Dwór dla dzieci


Książka ze szczegółowym planem dworu w dogodnej formie dla dzieci WCZESNOSZKOLNYCH. Założeniem książki jest zapoznanie młodzików z  życiem folwarków, z tradycjami jakie w dawnej Polsce były na porządku dziennym. Czytając z dzieckiem odbiegniemy daleko od rutyny codziennego dnia, a bogato ilustrowane  rozkładówki dopełniają zapoznawczegoo dzieła, ilustracje są bardzo ciekawe i zachęcające młodych fanów literatury  do zgłębiania tematu dworzan w XX wiecznym DWORKU polskim. A wszystkie te informacje zostały zamknięte w ciekawej bajce o podróżniku, małej myszce Jasiu Ogonku.

Najmłodsza na każdej z dużych rozkładówek szukała małej myszki. 


Dwór dla dzieci Tomasz Zysk i  Skuratowicz Jan

Cena w naszym sklepie: 26,00 zł *
Jedyna na rynku książka dla dzieci pokazująca co kryje XX-wieczny dwór wiejski.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka Data wydania: 2017-06-26 Kategoria: Dla dzieci 
ISBN: 9788365521491  Liczba stron: 38 


  
Plan domu.Krótki spojler/ streszczenie:


Mała myszka Jaś Ogonek, nie chce dłużej mieszkać w norce i na przekór rodzicom, zafascynowana opowieściami starej lampy naftowej o Wielkim Dworze, wskakuje do auta wielkich państwa i jedzie razem z nimi. Odtąd zaczyna się wielkie zwiedzanie domostwa. Na progu Myszkę wita wypchany zwierz, Jaś niepostrzeżenie wchodzi w głąb dworu, kolejno zwiedza: kuchnię, pokój pana, bibliotekę, buduarek, pokój pani, pokój dzieci. Niestety nigdzie nie może na dłużej zagrzać miejsca, zawsze coś stoi na przeszkodzie: za zimno, za dużo dymu, za głośno, za ciepło, zbyt niebezpiecznie.
 Z ciekawską myszką prowadzą dialogi domowe sprzęty, świetnie znające długowieczne tradycje rządzące dworem. Obrazy opowiadają o przodkach, stary piec ostrzega przed nadgorliwością służby pracującej w kuchni, melancholijny fortepian wylewa swe żale. Z tych rozmów dowiemy się wielu cennych informacji, na przykład:

Co to jest Buduarek? 
Dlaczego panowie mają osobny pokój, a panie w żeńskim towarzystwie spędzają czas? 
Kim w Dworze jest Ochmistrzyni, Guwernantka lub Kamerdyner? 
Dlaczego Nasi państwo mając ogród ziołowo - warzywny, produkty kupują na targu?

Książka DWÓR DLA DZIECI niesie ze sobą pewne przesłanie, wkracza w nowoczesny świat z powiewem pięknych tradycji i historii dworków polskich XX wieku.Ilustracje w książce to szczegółowscany poszczególnych pomieszczeń, co bardzo zaciekawiło moje dzieci, szczególnie starszego syna, fascynata projektów wszelakich. Poza dworem jest też ogród i garaż dla pojazdów tzw. Powozownia. I oczywiście stajnia, każdy konik ma swój boks...


Powozownia, gdzie stary wóz wciśnięty w kąt lamentował nad swym losem.


Koniki i stajnia z prawdziwego zdarzenia.Więcej informacji o książce : KSIĘGARNIA PATRONACKA

2 komentarze:

  1. Bardzo interesująco się zapowiada

    OdpowiedzUsuń
  2. O... Ta książka przyda mi się w pracy :)

    OdpowiedzUsuń