środa, 19 lipca 2017

„Bajki Szczęśliwego dzieciństwa"
Bajki Szczęśliwego dzieciństwa"

Czy tylko ja nie znałam tych sympatycznych opowiastek? Jestem nimi oczarowana, a moja córeczka bardzo zaciekawiona. Często  brakuje mi takiej książeczki do poczytania do podusi, przed snem,małej Ewuni. I już żałuję,że są tylko trzy opowiastki w tej serii.. 

Ilustracja z  książki "JAK ZAJĄCZEK SZUKAŁ DROGI DO DOMU"

Bajki Szczęśliwego dzieciństwa". Skutecznie pomagają rodzicom gasić lęki maluszków, bo skoro mały kotek uporał się ze strachem przed ciemnością to i ja sobie poradzę! Zajączek Kicuś mimo wielkich tarapatów, pamiętał swój adres i właśnie to uratowało go z opresji. A mały Miś okazał wiele empatii i wygrał z chęcią posiadania nieswojej rzeczy.
Ilustracje są przesłodkie, wyjątkowe, uwielbiamy!! Nadają ciepły klimat każdej z bajek. Ilustratorka Anna Nowacińska- Kwiatkowska jest mistrzynią w każdym calu!

Kotek, Miś i Zajączek to główni bohaterowie, skutecznie przeganiający zmory dzieciństwa. Autorka w tych niepozornych książeczkach poruszyła Arcy- ważne tematy.
JAK ZAJĄCZEK SZUKAŁ DROGI DO DOMU. Zajączek Kicuś, leśne przedszkole i to jak ważne jest zapamiętanie własnego adresu. Tu także nawiąże do przysłowia:
"Koniec języka za przewodnika".


MAŁY KOTEK BOI SIĘ CIEMNOŚCI -Tu wielką rolę odegra pomysłowy tata Kot. Lęki, które nękają nasze dzieci wydają się dla nas błahostką, lecz dla dzieci często znaczą"być albo nie być". Dzieciństwo to harmonia i spokój i my rodzice powinniśmy być bardzo czujni.


MAŁY MIŚ I PRZYTULANKA- Tematem bajeczki będzie Ekologia, ale tekst pozwoli zrozumieć maluchom dlaczego tak ważne jest prawo własności. Poznamy Adasia i jego mamę i wielu mieszkańców lasu.


MAŁY KOTEK BOI SIĘ CIEMNOŚCIMAŁY KOTEK BOI SIĘ CIEMNOŚCI


MAŁY KOTEK BOI SIĘ CIEMNOŚCIMAŁY MIŚ I PRZYTULANKAMAŁY MIŚ I PRZYTULANKAMAŁY MIŚ I PRZYTULANKAMAŁY MIŚ I PRZYTULANKA
JAK ZAJĄCZEK SZUKAŁ DROGI DO DOMU.


JAK ZAJĄCZEK SZUKAŁ DROGI DO DOMU.
Rok wydania:2017 Oprawa: miękka Format:20,5 x 18,5 cm, s.12,
 Ilustracje barwne. Odbiorca: przedszkolaczek.


JAK ZAJĄCZEK SZUKAŁ DROGI DO DOMU.


A książki znajdziecie w`Wydawnictwo Aksjomat

3 komentarze:

  1. Podobają mi się te książeczki dzięki nim dziecko może nauczyć się wrażliwości i twórczego myślenia oraz spojrzenia na świat.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi tytuł kołacze się w głowie, ale i ja nie znałam tych opowiastek. A są nie dość, że pięknie ilustrowane, to oswajają dziecięce strachy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne ilustracje i ciekawy temat. Takie książeczki są bardzo lubiane przez dzieci 😇

    OdpowiedzUsuń