środa, 31 maja 2017

SMOK MACIUŚ, nowość 2017r

SMOK MACIUŚ, nowość 2017r

Od niedawna mamy w domku kilka przygód pewnego smoka Maciusia. Prawie sześcioletni maluch, doświadcza różnych zdarzeń. POZNAJE TO, CO NOWE!!
Autor poruszył wiele ważnych wątków, targających czas dzieciństwa i wzbudzających niepokój rodzicieli. Książka pozwoliła mi, mamie spojrzeć nieco inaczej na świat dzieci, one przezywają wszystko mocniej, a wyobraźnia działa na najwyższych obrotach.

Mały smok rzucony w wir wydarzeń niezależnych od siebie musi podołać nowym sytuacjom, uczy się życia, nawiązuje nowe przyjaźnie, dowiaduje się na własnej skórze, jak ważna jest współpraca.
Książka w ciekawy sposób potrafi naprowadzić małe marudy na dobre tory i wygonić kaprysy z każdego domu.
Każda z 4 książek liczy sobie 32 strony, na których znajdziemy duże ilustracje, w które wtopiony jest tekst, tak lubimy najbardziej, gdyż czytając, duże ilustracje lepiej stymulują wyobraźnię małych słuchaczy.
Ta ciekawa seria swoją premierę miała nie tak dawno: 9 marca br. i dwa kolejne tytuły 11 kwietnia. To niemowlak polskiej literatury stworzony z myślą o przedszkolakach.

Przeczytałam wszystkie cztery książki dzieciom już w pierwszym tygodniu i zadałam im następujące pytanie: - Które opowiadanie spodobało wam się najbardziej.
- Mamo a Ty nie wiesz, że smoki są jak dinozaury, a przygody Maciusia to tak jakby jego całe Zycie, jak tu wybierać?

4 Tytuły wydanych książek:

1. Smok Maciuś poznaje okolicę
2. Smok Maciuś poznaje nowych przyjaciół.
3. Smok Maciuś i przygoda na Smoczej Górze
4. Smok Maciuś i wielki remont


Dużą niespodzianką jest to, że za pomocą smartfona możemy ożywić smoka Maciusia, wystarczy tylko zeskanować kod, znajdujący się w książce. Pierwsza w Polsce książka dla dzieci z aplikacją,Ewunia była zachwycona, mogła pograć i odsłuchać nagranie czytane przez aktora.Popatrzcie na ilustracje sympatycznego smoka i jego rodzinki, oraz najbliższych przyjaciół.

Małe streszczenie: pierwszej części.

POZNAJĘ NOWYCH PRZYJACIÓŁ.


 Przeprowadzka jest trudnym przeżyciem dla smoka Maciusia, zostawił za sobą dobrych przyjaciół, ukochaną babcię i znajomą Krainę. Mały smok zupełnie nie rozumie euforii rodziców, gdy w nowym mieszkaniu panuje niezły bałagan. Nic nie ma swojego miejsca, wszystko stanęło na głowie w świecie Maćka. Naburmuszona mina synka martwi rodziców, tracą cierpliwość co wcale nie pomaga smoczkowi. Maciek obmyśla plan ucieczki, spakował czerwony plecak i niepostrzeżenie chciał przemknąć się obok trzepaka, gdzie siedziało kilka dzieci -zwierzaków. Na szczęście między dziećmi szybko nawiązuje się pozytywna rozmowa. Owieczka Beata, troll Ignacy i ślimak Kuba w zaledwie kilka chwil wyprawiają przyjęcie powitalne dla nowego kolegi. Maciuś rezygnuje z ucieczki i wraca uszczęśliwiony do domu, a tam kolejna niespodzianka, mieszkanie lśni czystością, wszystko znalazło swoje miejsce, a w życiu małego smoka znów zaświeciło słońce.Smok Maciuś poznaje nowych przyjaciół

Autor Opracowanie zbiorowe
Oprawa: Twarda 
Strony: 32
Data dodania 2017-03-09
ISBN 978-83-7887-411-9
Format 206 x 283
Wydawca: DRAGON1 komentarz: