niedziela, 9 kwietnia 2017

Świerszczyk 07/2017 Dwutygodnik dla dzieci w Wielkanocnym rozkwicie.


Świerszczyk 
07/2017

Jak  wygląda w środku?
Zapraszamy na Nasz przegląd.


    Za tydzień Wielkanoc, tradycji stanie się zadość, zadania dla rodziców to dobrze przygotować swoje dzieci na te Święta. Wielką pomocą z której skorzystaliśmy okazał się Świerszczyk  nr 07 .
     Strony wypełnione jajeczkami, przepięknymi pisankami, są też kurki, jedna czarna co znosiła jajka w kratkę. KOTEK MAMROTEK w tym numerzema dla małych odkrywców niezłą gratkę. 
Kilka ćwiczeń, łamigłówek i zagadek, zachwycony mały student.
 I detektyw ma zagwozdkę i ciekawski ciekawostkę: O NIETYPOWYCH ZASTOSOWANIACH JAJ. Jest KRZYŻÓWKA, GRA KSIĄŻKOWA, w niej odsłona osobowa. A na deser dla plastyków, zrób pisanki do koszyków. Na sznureczku powieszone i okienko przystrojone. Na samym koniuszku, baranek, kaczka i jajka w pierzastym wianuszku. A z ostatniej strony Macha nam  lisek Paskal już stęskniony.


   TADAM! Oto Dziś Świerszczyk numer 7!
A tu nasza szyciowa inspiracja Zajrzyj, Świerszczyk i Klemens pokazują się w wiosennym wdzianku.    Czarownica Irenka.Świerszczyk nazywam gazetką "nauki i sztuki",a przyjemność dzieci wyszukają sobie same, kolorowe strony, dziecięca tematyka nie od dziś wabi moliki książkowe do siebie z wielu zakątków Polski. A skąd to wiem? Mam zaszczyt uczestniczyć w propagowaniu czytelnictwa u dzieci na stronach: 

  Rada Czytających Wiedźm, to duża grupa zdolnych ludzi, do cna kreatywnych szukających metod poprawy czytelnictwa u naszych pociech, pod czujnym okiem artystycznej duszy, Redaktor Naczelnej Małgorzaty Węgrzeckiej. 
 Zapraszam również na nowo powstały fan page:

Czytanie lubi dzieci " Informacje od moderatora strony"Jak wciągnąć dzieci do świata liter, jakie publikacje im zaproponować, jakich użyć sposobów, żeby mali uczestnicy kultury wyrośli na wrażliwych, samodzielnie myślących dorosłych. Przede wszystkim o tym będziemy tutaj pisać." Zaglądajcie!!


  Śmingus -Dyngus, to właśnie to na co czekają dzieci w całej Polsce,ta tradycja kwitnie już przez wiele lat. A jak przebiegał Poniedziałek Wielkanocny w Krasnoludkowie? dowiemy się na stronie 4 i 5.   Święta Wielkanocne nie u wszystkich są takie same, co nie znaczy, że nie mogą być równie piękne i radosne. Kolejna pouczająca historyjka o dobrych przyjaciołach, ich przemyśleniach, kłopocikach i dobrym zakończeniu. 
   Tekst Melanii Kapelusz w większości składa się z dialogu kilku znajomków, przez co czytając córce tekst, czytam raz grubym, raz cienkim, a nawet cieniutkim głosem.
    A Ilustracje Marcina Buchalskiego szczególnie przypadły nam do gustu, do tego stopnia, że uszyliśmy Bajetana Hopsa i kilku jego przyjaciół, zerknijcie w wolnym czasie, jak nam wyszło: KLIK!


Świerszczykowy Klub Książkowy

     Kolejna odsłona wspaniałej gry propagującej czytanie wszędzie i często. Kolejna część kwadracików dołączyła do naszej kolekcji, obawiam się, że niebawem jedna skrzynka będzie za ciasna. 
   Nasze zabawy z bajkowymi kwadracikami to na pierwszym miejscu wymyślanie historii z losowo ułożonych w rzędzie ilustracji. Zabawa nr 2. to układanie jednakowych zbiorów. Mamy tu takie kategorie jak"Zwierzątka, wszystko, co magiczne. Miejsca, Ludzie, żywioły.  W numerze nr 7 Kwadratowa Gra Osobowa, która szczególnie nas zainteresowała wg, wytycznych na str.30-31.


Ale draka rysuję zwierzaka. Jestem pod wrażeniem, moja córeczka jest coraz lepsza w kopiowaniu i bardzo lubi tą rubryczkę.Ćwiczę, myślę, liczę, paruję,maluję,odszukuję,  w tym się dobrze czuję.


Świąteczne poszukiwania  - Krótkie czytanki  maja wplecione wielkanocne obrazki, dzięki czemu czytamy razem z naszym pięciolatkiem.Pisankowo - życzeniowy pomysł na łamanie głowy. Małgorzata Strzałkowska.


O świerku Aleksandrze i rydzu Zenonie…

      Opowiadania w tym miejscu zostawiamy na czas wieczorny, gdy dzieci są wyciszone. Nauka, jaka płynie z opowiadania, pisanego przez Magdalenę Młodawską, musi być dobrze zrozumiana, ważne, by serwować maluszkom taką literaturę, która w postaci mocnych cegiełek stworzy twardy fundament prawd i zasad na przyszłość.Więcej informacji w przestworzach internetu szukajcie na stronach:4 komentarze:

 1. Też Świerszczyka lubimy i numer świąteczny polecamy na blogu 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie główkuję/nie kombinuję ten numer będzie nasz. Widzę, że co nieco skorzystamy teraz, a reszta treści będzie na zaś, przecież się nie przeterminują :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świerszczyk kupiony. Niektóre zabawy wciągnęły Tygrysa, a dziś na dobranoc zażyczył sobie opowiadanie o Zenonie i Aleksandrze. Myślę, że raz na jakiś czas skusimy się na inne numery.

   Usuń
  2. Takiej pokusie warto ulegać 😍

   Usuń