wtorek, 11 kwietnia 2017

Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki Joanna Winiecka-Nowak  Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki   Przedstawię dziś książkę w której, bajeczki rozświetlające mrok, pełne wróżek, zwierzątek i przemyśleń.
   Głównym bohaterem jest Bajkomat,   porusza on ważne aspekty życia, które my dorośli dobrze znamy, lecz niestety, nader często o nich zapominany. A nasze dzieci zaczynają przygodę z życiem, wielki świat stawia przed nimi trudne zadania, ta pięknie ilustrowana książka może być dobrym drogowskazem.
   Postawmy książkę naprzeciw dziecka, niech prowadzi do ważnych zasad, niech poskramia najróżniejsze lęki nękające małych ludzi, niech pokona wielkie emocje.
 
Stary poczciwy Bankomat, maszyna do opowiadania bajek stała w alejce parku i czekała na dzieci, które przynosiły z sobą najróżniejsze Kłopociki do rozwiązania, maluchy pełne rozterek słuchały mądrych bajeczek i z wesołą minką, z wytycznymi od mądrej maszyny wracały do domku, naprawiać swe małe Zycie.   Gdy czytałam jedną z  10 bajek pt. „Wróżka Sprzątuszka” moja córeczka pierwszy raz nie zadała ani jednego pytania, uważnie słuchała, a po bajce zabrała się za porządki w kącie z zabawkami. Śmiać mi się chciało i byłam bardzo zdziwiona efektem, jaki daje książka, Bajki są pisane przez zdolną mamę, nauczycielkę i przyrodnika Joannę Winiecka- Nowak, więc to oczywiste, że są w idealnym formacie dla najmłodszych, trafiają w samo sedno problemu. A Udekorowany tekst przez Absolwentkę Sztuk Pięknych panią Annę Gensler, bardzo, ale to bardzo przypadły matce i córce do gustu.
   Czytałyśmy po dwie bajki dziennie, teraz wracamy do tych ulubionych dość często przed snem.


   W 10 ciekawych historyjkach znajdziemy odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania:

-Czy nowa szkoła i praca muszą być tak straszne, jak serwuje nam wyobraźnia?
-Czy można żyć w bałaganie? Czy sprzątanie jest rzeczywiście takie trudne?
- Istota przyjaźni i jak wielki my sami mamy na nią wpływ?
- Czy znalezione, niekradzione? Jak ważne jest, by przestrzegać prawa własności.
- Do czego prowadzą kłótnie? Ile musi się stać, by zrozumieć prawdziwy sens życia w rodzinie?
- Czy rodzice zawsze mają rację?
- Wakacje u dziadków. Czy zawsze muszą być nudne?
- Czy wspólna praca się opłaca?
- Czy najpiękniejsze święta są, wtedy gdy myślimy tylko o sobie?
- Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
    Sroczka Karmelka, pierzasta kleptomanka, usprawiedliwiała się, że  tylko sprząta ogródki znajomym, a w rzeczywistości przywłaszczała zagubione świecidełka. Nie trwało to długo, bo gdy do jej mieszkanka zajrzała para wróbli, wiadomość o zgubach doszła do samego króla..
Czy Karmelka kiedyś zrozumie,że robiła źle?


   W każdej z bajek, jakie opowiada Bajkomat dzieciom, pojawiają się zwierzęta: jeż. Mateusz, sroczka Karmelka, żabki Kumcia i Rechcia, jaskółka Czarnopiórka, bajkomrówki, sarenka Amelka i zabawne smoki. Nie zabrakło też zaczarowanych postaci: zielonego elfa, wróżki Sprzątuszki i skrzata Teofila.


Sarenka Amelka nie myślała o sobie w te święta, choć dobrze wiedziała,że pomagając innym nie przygotuje swoich domowych świąt, kierowała się sercem, tym samym przeżyła najpiękniejsze święta jakie miała.Tytuły bajek jakie znajdziemy w książce:  KSIĄŻKA KTÓRA PRZEDSTAWIŁAM TO ŚWIETNA POMOC  dla rodziców i wychowawców w procesie mądrego i pełnego fantazji wychowywania dziecka.Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
Liczba stron:64
Wymiary:195x195
Oprawa:twarda
Ilustrator: Anna Gensler-Buraczyńska
Rok wydania: 2016
Wydanie: Pierwsze


3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawa propozycja. Muszę przyjrzeć się jej bliżej w księgarni!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znałam twórczości tej autorki, a z tego, co piszesz warto zapisać tytuł na przyszłość.

    OdpowiedzUsuń