poniedziałek, 27 marca 2017

Świerszczyk 06/2017 Temat WiosnaŚWIERSZCZYK nr 6,  wita nas takimi słowami: 
Ram pam pam! Szukam wiosny tu u tam!


Klemens, Bajetan Hops i Pumpus nie ma wątpliwości czują wiosnę.


Stęsknieni wiosny, wciągnęliśmy Wiosenną odsłonę Świerszczyka, niczym kreatywne odkurzacze.Tym razem Ewa wyszukała wszystkie ćwiczenia i zabawy"A gdy przyszłam z kuchni kwadraciki do gry książkowej i odznaki były już wycięte, olaboga! Nawet prosto się udało !! W tym miesiącu na kwadracikach miny: zła, wesoła,wystraszona, smutna, to idealny zestaw do nauki angielskich słówek. Tak mi się wymyśliło gdy tylko zobaczyłam .Dziś kolejna, nowa,  opowieść z bajecznymi kwadracikami,których z każdym numerem przybywa.Tym razem Ewa nie poczekała na mamę i sama zajęła się wycinaniem.do Kwadratowej Gry Pogodowej. A okrągłe odznaki i nazwy zwaliły nas z nóg,są świetne :Literowa Ulewa czy Zaczytane Tornado.. Taką odznakę córka dziś nosiła dumnie,po wspólnej wymyślance* kwadracikowej. 
 Wymieszałyśmy porządnie bajkowe kwadraty i jak leci układałyśmy w rządki  by stworzyć ciekawą bajeczkę, poczytajkę :) :)  
" W zachmurzony dzień dziwna łódeczka dobiła do brzegu, słonik pirat przyglądał się bardzo zaskoczony. -Do licha, dlaczego łódka jest pusta?? Na pewno tu maczał swe łapki Magik-kocurek, ostatnio tak zaszalał, że zamiast królika wyjął z kapelusza wielbłąda!!. 
 W międzyczasie na słonecznej łące pojawił się zielony ludek, pewnie to on przypłynął tajemnicza łódeczka, spacerował nieświadomy, że podgląda go niedobra Julcia komórcia*, nawet kotek na jej widok czmychnął w krzaki. Julia to silna babka przenosi góry i nawet rycerz w najtwardszej zbroi nie da jej rady... Dziewczynka miała jedno niespełnione marzenie, chciała wsiąść na pegaza i pofrunąć na koniec tęczy, by dobrać się do skrzaciego *skarbu, włożyłaby na palec pierścień, zawładnęła moc czerwonego kamienia i upajała się do końca życia widokiem skrzyni ze złotem. Wróćmy do zielonego ludzika, nieboraczek zahaczył czułkiem o kometę i spadł z kosmosu na ziemię w trzy sekundy, gdy na jego drodze stanął Sławek, fascynat wszystkiego, co pozaziemskie, zaskoczony zapytał: - Kim jesteś przybyszu maleńki jak kamyk w mym buciku??
-Jestem Strażnikiem bram kosmosu, niespodziewanie kometa zahaczyła jedno z mych czułych czułek i znalazłem się tutaj.-Nie martw się zieloniutki, znam pewną wróżkę, ona Ci pomoże. Wróżka Stróżka amatorką była niemałą, zagrzmiało, podsuszyło, zawiało i po strażniku ani śladu nie zostało. A tak kosmicznie było tak miło, rozpaczał Sławek. ...

I tak sobie opowiadamy, wymyślamy, kombinujemy, a ile się przy tym naśmiejemy......
Ale draka rysuję zwierzaka-kaligrafia pszczółki .


Kotek Mamrotek i szukanie wiosny pod wodą?Jak myślicie znalazł?


Ćwiczenia z myślenia- dwie pełne strony zagadek, dorysowywanek* i podumajek*


Bajeczka Matematyczna i Poszukajka.


Szukamy przedmioty.


Kilka faktów o Wiośnie!


I nowy wymarzony przyjaciel z Pamiętnika Bajetana Hopsa, osiołek Klemens.Powstał w zaledwie godzinkę pięć, a radości co nie miara.


Zadowolona szefowa, osiołek Klemens, Chomik Pumpus i konik polny Bajetan Hops.


Klemens, Bajetan Hops i Pumpus nie ma wątpliwości czują wiosnę.


Świerszczyk 

06/2017

Zapraszamy po więcej Świerszczyk 

My odbieramy Świerszczyk co dwa tygodnie z skrzynki i was również zachęcam do prenumeraty.
Zajrzyjcie na stronę do ŚWIERSZCZYKA!

CAŁA RODZINKA JEŻYKÓW GORĄCO POLECA !!!

8 komentarzy:

 1. Twoje wytwory są tak piękne, że spokojnie mogłabyś się znaleźć w gronie ilustratorów czasopisma. Wpisujesz się w Świerszczykowe klimaty. Korci mnie coraz bardziej zakup Świerszczyka. Tylko nie wiem, czy Tygrys nie za mały. A wiesz na czym polega ta prenumerata premium? Wczytałam się w opis, ale z jaką częstotliwością z gazetą przychodzi książka?
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już załapałam. To jest jedna książka do całorocznej prenumeraty. Wyobraźnia mnie poniosła :)

   Usuń
  2. Myślę,że tygrysek jest zbyt mały,ale nic nie stoi na przeszkodzie byś kupiła numer co jakiś czas, ja zaraz po córce czytam i inspiruję się bardzo.Co do książki to świetna by to była propozycja, ale było by to za piękne, chociaż powiem,że nie wiem na 100%, jest to tak nierealne,że nawet nie pytam w świerszczyku głównych zainteresowanych, widzę,że też uwielbiasz książki :)My nie możemy ,żyć bez choć jednej nowej książki w skali miesiąca :D Kiedyś kupiłam kilka numerów Ewa miała wtedy 4 latka, nie była zainteresowana,teraz córka ma 5,5 roku i z pełnym zaangażowaniem konsumuje tą kreatywna ,nasączoną sztuką,zadaniami,opowiadaniami gazetkę.Radziłabym Ci kupić raz na jakiś czas i przechować gdzieś na szafce :)

   Usuń
 2. Fajna jest ta gazetka. Szkoda że Tosiek jeszcze za mały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mały,nie mały,kupna próbę dla siebie,cena jest bardzo przyjemna dla portfela,często więcej wydamy na słodkości,a to jak wiadomo nie idzie w cycki :( pozdrawiam :)

   Usuń
 3. "Świerszczyk" jest fantastyczny, a każdy numer uczy nas czegoś nowego:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to, u ans świerszczyk to już pewien rytuał ,wyczekujemy niecierpliwie.

   Usuń
 4. Jak ja dawno Świerszczyka nie widziałam! :)

  OdpowiedzUsuń