niedziela, 26 marca 2017

Poznaję świat i kropka! Skąd się biorą pory roku, gdzie słoneczko jest po zmroku Autor: Rafał Klimczak


Poznaję świat i kropka! Skąd się biorą pory roku, gdzie słoneczko jest po zmrokuKsiążka, którą ostatnio gościmy to zbiór 3 historyjek naukowych.
Autora już dobrze znamy, Rafał Klimczak to autor bestsellerowej serii Nudzimisie, dlatego też byłam pewna, że książka będzie warta uwagi . Szukałam takiej pozycji literackiej dla dzieci która  w sprytny i ciekawy sposób przemyci wiedzę do moich małych odkrywców .
CHCEMY WIEDZIEĆ WIĘCEJ!! 
Właśnie takiej książki szukałam już od dłuższego czasu, przeczesując księgarnie on -line.

Kogo spotkamy w książce:

Asia -sympatyczny przedszkolaczek i pilna uczennica, zawsze stara się wywiązać jak najlepiej ze swoich obowiązków, kumpelka atramentowej kropki.

Zacna atramentowa kropka-to ważna postać, kropeczka postawiona gdzieś, kiedyś w książce przez Asię stała się najlepszą przyjaciółką, wspólnie odkrywają sekrety natury, odsłaniają całą prawdę o żywiołach rządzących Światem. Mała atramentowa Pytalska rozkręca burzę pytań, ale często rozwikłać zagadkę nie jest łatwo, bo tematy tyczą się pojęć naukowych, dzielnie pomaga świnka Pelagia, a jeśli ona nie podoła to Sowa -Klara zawsze gotowa spieszyć z odpowiedziami.

Cała gromadka poczyni w książce wiele eksperymentów, by zrozumieć, jak to się dzieje, że raz mamy Noc, a raz Dzień? Co to jest Równik? A Ziemia dzieli się na dwie półkule.
Skąd się biorą 4 pory roku? WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA. To ważne pytania wyjaśnione w zabawnych opowiadaniach, łatwe do zrozumienia. Popatrzcie sami. "-Tez chciałabym latać. Taak... wiem,że nie mam skrzydeł - zauważyła roztropnie - ale może samolotem,albo lotnią.Nawet latawiec by mnie zadowolił... (...) "
I się zaczyna temat o lataniu.. Tu dowiemy się jak to się dzieje,że wielka maszyna z elegancją ptaka podbije się i poleci hen wysoko w niebo.


Poznamy ptaki i ich zwyczaje.
Jakie gatunki skrzydlatych stworzeń nie opuszczają nas zimą,a jakie do nas przylecą z zimniejszych regionów i które nas opuszczą .


Dowiedzieliśmy się,że czajki wiją gniazdka na ziemi ,wśród pól i łąk dlatego też ich kolory piórek i wzory muszą być idealnie dopasowane do miejsca w którym zamieszkują ,by umknąć uwadze swoim nie przyjaciołom.

Bociany pokonują 10 000 km lecąc na południowy kraniec kontynentu Afryki.


"Jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy to nie ma zbyt ciekawskich dzieci. Pytań też nigdy za wiele.Co najwyżej mogą być niewłaściwe lub nie dość wyczerpujące odpowiedzi".

                                                                                                                           Cytat z książki

Książka sprawdzona,musimy koniecznie zaopatrzyć się w pozostałe z serii:Przygody Kropeczki z Książeczki,nam bardzo przypadły do gustu,Ewa polubiła mała pytalską kropeczkę.Poznaję świat i kropka! Skąd się biorą pory roku, gdzie słoneczko jest po zmroku
Autor: Rafał Klimczak
Ilustrator: Ilona Brydak
Seria wydawnicza: Przygody Kropeczki z Książeczki
Kategoria wiekowa: 5 – 8
Format: 165x240 mm
Objętość: 96 str.
Oprawa: twarda
Pierwsze wydanie: 2017
Więcej o książce poczytacie tu: Wydawnictwo Skrzat


5 komentarzy:

 1. Książka bardzo mi się podoba. Przejrzałam katalogi naszej biblioteki i twórczość Pana Rafała zapowiada się ciekawie. Chyba czas się bliżej poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z naszych ulubionych serii ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna i użyteczna książeczka

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie książki, które są przyjemne i wnoszą element naukowy. To jest to :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie piękne, kolorowe książeczki :)

  OdpowiedzUsuń